24 Јуни, 2018
0.6753
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

МИНА БЛАЖЕВ ЗА НАСТАПОТ НА „ДЕТСКИ ЕВРОСОНГ“: Ќе се претставам во најдобро светло

Објавено во: Стил 09 Ноември, 2017

Одам да се претставам во најдобро светло, достојно да ја претставам нашата земја. Одам и да запознаам деца од различни држави, да видам до каде се моите врсници со пеењето и да стекнам едно ново и огромно искуство. Би била пресреќна доколку бидам во најдобрите три, вели младата пејачка

Има 14 години, сака да патува и да запознава нови култури, обожува да танцува, а идоли ѝ се Аријана Гранде и Џастин Бибер. Мина Блажев на 26 ноември ќе ја претставува Македонија на детскиот „Евросонг“ во Тбилиси, Грузија. На годинашниот избор ќе се натпреваруваат шеснаесет земји, а наш адут е темата Dancing through life, дело на докажаниот продуцент и автор Александар Масевски. Младата пејачка за „Женски магазин“ открива како ќе изгледа нејзиниот настап на спектакуларното ТВ-шоу со милионска гледаност и каков пласман очекува.

Повеќе за тоа читајте на Женски магазин, овде!

Можеби ќе ве интересира

„БЕЛО ЛИЦЕ ЉУБАМ ЈАС“ МИ Е ОМИЛЕНА ПЕСНА: Емотивен концерт на Јелена Томашевиќ

„БЕЛО ЛИЦЕ ЉУБАМ ЈАС“ МИ Е ОМИЛЕНА ПЕСНА: Емотивен концерт на Јелена Томашевиќ

И новата локална власт на Прилеп продолжува да носи ултра-фолкери на Пиво-фест

И новата локална власт на Прилеп продолжува да носи ултра-фолкери на Пиво-фест

ДВОЈНИКОТ НА ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ВО ПАРК: Цело Скопје на концертот за "Квин"

ДВОЈНИКОТ НА ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ВО ПАРК: Цело Скопје на концертот за "Квин"

(ГАЛЕРИЈА)- КАКО ИЗГЛЕДАЛЕ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МЛАДОСТА ?

(ГАЛЕРИЈА)- КАКО ИЗГЛЕДАЛЕ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МЛАДОСТА ?

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Започнува Sкопје Street Music Festival

Започнува Sкопје Street Music Festival

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

Џорлеви слават 25 години љубов: Еве како се запознале

Џорлеви слават 25 години љубов: Еве како се запознале