31 Јули, 2021
0.0309

Министерот кој не го интересираа граѓаните доби прекоманда: Дураки ќе биде Министер за политички систем

Објавено во: Македонија 23 Јуни, 2019

Министерот од кој граѓаните очигледно не се задоволни кога станува збор за животната средина и нејзиното уредување добива нова функција.

Садула Дураки кој што со една неумесна изјава ја зовре јавноста ќе биде нов министер за политички систем и односи меѓу заедниците.

Тој добива „прекоманда“ од фотелјата во Министерството за животна средина и просторно планирање каде земаше плата од над 72 000 денари.

Во јавноста Дураки е познат по тоа што досега нема одржано ниту една прес конференција за проблемот кој ги гуши Македонците со години, а откако рече дека не се занимава со граѓаните побрза да се оправда и да каже дека новинарите лошо ја пренеле неговата порака.

Со колкаво богатство располага министерот Дураки Фактор пишуваше кога Садула беше во центарот на скандал а вие детали читајте овде.

Можеби ќе ве интересира

ДВАЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ „ОПЕРИРАЛЕ“ ВО КОЧАНИ - опљачкале дури 10 куќи

ДВАЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ „ОПЕРИРАЛЕ“ ВО КОЧАНИ - опљачкале дури 10 куќи

РАСПРАВИЈА МЕЃУ ПОВЕЌЕМИНА ЗАВРШИЛА ЛОШО - 27 годишник прободен во викендица

РАСПРАВИЈА МЕЃУ ПОВЕЌЕМИНА ЗАВРШИЛА ЛОШО - 27 годишник прободен во викендица

ЗАЕВ: Ќе ја почитуваме одлуката на Уставен, но ако падне Законот за Бехтел Енка, ќе чекаме и до пет години за автопатиштата

ЗАЕВ: Ќе ја почитуваме одлуката на Уставен, но ако падне Законот за Бехтел Енка, ќе чекаме и до пет години за автопатиштата

Физички нападната вработена во кумановскиот ургентен центар - 26 годишната девојка посочила едно лице

Физички нападната вработена во кумановскиот ургентен центар - 26 годишната девојка посочила едно лице

ЏАМБАСКИ СЕ СИЛИ ПО РЕЗОЛУЦИЈАТА - без разлика на црвените линии, нема да дозволеле дискусија за нивната историја

ЏАМБАСКИ СЕ СИЛИ ПО РЕЗОЛУЦИЈАТА - без разлика на црвените линии, нема да дозволеле дискусија за нивната историја

НАЈЧЕВСКА ЖЕСТОКО ГО НАПАДНА МИНИСТЕРОТ МАРИЧИЌ - кога лажел, кога се залагал за широка демократија, или сега?

НАЈЧЕВСКА ЖЕСТОКО ГО НАПАДНА МИНИСТЕРОТ МАРИЧИЌ - кога лажел, кога се залагал за широка демократија, или сега?

ПОЖАРНИКАРИ ГИ ВАДЕЛЕ ОД СМАЧКАНОТО КОМБЕ - двајца Македонци повредени кај Лесковац

ПОЖАРНИКАРИ ГИ ВАДЕЛЕ ОД СМАЧКАНОТО КОМБЕ - двајца Македонци повредени кај Лесковац

ЖИТЕЛИ ОД СВЕТИНИКОЛСКОТО СЕЛО ОРЕЛ БЕЗ ВОДА НА 40 СТЕПЕНИ - прашуваат каде е локалната власт да им помогне

ЖИТЕЛИ ОД СВЕТИНИКОЛСКОТО СЕЛО ОРЕЛ БЕЗ ВОДА НА 40 СТЕПЕНИ - прашуваат каде е локалната власт да им помогне

НОВ РАСТ НА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, ДЕНЕСКА СТИГНАВМЕ ДО 81 СЛУЧАЈ - за среќа нема починати

НОВ РАСТ НА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, ДЕНЕСКА СТИГНАВМЕ ДО 81 СЛУЧАЈ - за среќа нема починати