27 Февруари, 2020
0.0378

Минусни температури и утре: Очекувајте снег во овие предели

Објавено во: Македонија 02 Декември, 2019

Минусни утрински температури и во текот на утрешниот ден. Прогнозата на синоптичарите од УМХР најавува слично време на денешното но врнежливо со замрзнат дожд и снег на повисоките места.

Студена воздушна маса од север ќе надвисне над Македонија а максималната дневна температура утре ќе достигне од три до десет степени.

Студено, дожделиво и ветровито ќе биде и во главниот град.

Сепак максималната дневна ќе се движи до 5 степени.

Стабилизација на времето се очекува во наредните денови.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нема нови заразени од корона, 12 луѓе се во изолација

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нема нови заразени од корона, 12 луѓе се во изолација

АПЕЛ: Граѓаните да го избегнуваат движењето по патеки покриени со дрвја

АПЕЛ: Граѓаните да го избегнуваат движењето по патеки покриени со дрвја

Филипче: Резултатите се негативни за лицето кое пристигнало од Италија

Филипче: Резултатите се негативни за лицето кое пристигнало од Италија

Чулев кажа за колку време ќе стигне првата пратка со пасоши

Чулев кажа за колку време ќе стигне првата пратка со пасоши

Mеѓу изолираните има и деца

Mеѓу изолираните има и деца

Филипче: Двајца пациенти се негативни, за час и половина ќе има резултати и за друго лице

Филипче: Двајца пациенти се негативни, за час и половина ќе има резултати и за друго лице

ВО ЖИВО: Прес - конференција на Венко Филипче

ВО ЖИВО: Прес - конференција на Венко Филипче

(ФОТО) ШТО Е СИГУРНО, СИГУРНО Е - вонредна дезинфекција на автобусите на ЈСП

(ФОТО) ШТО Е СИГУРНО, СИГУРНО Е - вонредна дезинфекција на автобусите на ЈСП

Османи со фотка од Ахмети објави за шпанската ратификација

Османи со фотка од Ахмети објави за шпанската ратификација