10 Декември, 2019
0.0233

Минусни температури и утре: Очекувајте снег во овие предели

Објавено во: Македонија 02 Декември, 2019

Минусни утрински температури и во текот на утрешниот ден. Прогнозата на синоптичарите од УМХР најавува слично време на денешното но врнежливо со замрзнат дожд и снег на повисоките места.

Студена воздушна маса од север ќе надвисне над Македонија а максималната дневна температура утре ќе достигне од три до десет степени.

Студено, дожделиво и ветровито ќе биде и во главниот град.

Сепак максималната дневна ќе се движи до 5 степени.

Стабилизација на времето се очекува во наредните денови.

Можеби ќе ве интересира

„СЛУЧАЈ РЕКЕТ“: Сопругата на Камчев ќе сведочи за парите дадени на Катица во кутија за чевли

„СЛУЧАЈ РЕКЕТ“: Сопругата на Камчев ќе сведочи за парите дадени на Катица во кутија за чевли

Извесни ли се изборите на 12 април: Политичките сигнали „матат“ одложување

Извесни ли се изборите на 12 април: Политичките сигнали „матат“ одложување

Почина менаџерот на Далвина Дени Стојчев

Почина менаџерот на Далвина Дени Стојчев

КОЈ ГИ ОБЈАВИ: ЈО отвори истрага за објавените аудио записи на социјалните мрежи

КОЈ ГИ ОБЈАВИ: ЈО отвори истрага за објавените аудио записи на социјалните мрежи

И новиот комесар за европроширување сака ЕУ да ја исправи грешката

И новиот комесар за европроширување сака ЕУ да ја исправи грешката

Мицкоски: Со амандмани неуставниот Закон за јазици ќе го направиме уставен

Мицкоски: Со амандмани неуставниот Закон за јазици ќе го направиме уставен

ИНСУЛИНСКА ВОЈНА - за граѓански бенефит или политички поени - каков инсулин бил уништен

ИНСУЛИНСКА ВОЈНА - за граѓански бенефит или политички поени - каков инсулин бил уништен

Зошто и чии духови се вознемирија од „Македонски концепт“

Зошто и чии духови се вознемирија од „Македонски концепт“

Гасот од „Турски поток“ ќе протече кон Грција и Северна Македонија

Гасот од „Турски поток“ ќе протече кон Грција и Северна Македонија