05 Декември, 2021
0.0264

МИСТЕРИОЗНА СМРТ НА МИЛИЈАРДЕР КОЈ БИЛ БЛИЗОК СО ПОЗНАТИ ПОЛИТИЧАРИ - ноќта ја поминал во луксузен клуб, а утрото се срушил на улица

Објавено во: Свет 26 Октомври, 2021

Младиот милионер, хотелскиот тајкун Вивек Чада (33), мистериозно почина само осум недели откако се ожени на раскошна церемонија.

Имаше блиски врски со истакнати членови на британската конзервативна партија и ја предводеше „Милионската група“ вредна неколку милиони фунти, која се занимаваше со хотели и недвижнини.

Чад ненадејно се урна на улица во центарот на Лондон во раните утрински часови во неделата, само неколку часа откако беше забележан на забава во ексклузивниот ноќен клуб Анабел во саботата навечер.

Пред само два месеци, Чад се ожени со Стути Чад (29) на гламурозна церемонија во хотел со пет ѕвезди, која кулминираше на еднонеделна свеченост.

„Нема зборови да се опише тоа што се случи. Во шок сум и се уште се обидувам да го сфатам тоа. Се венчавме само пред осум недели и беше прекрасно. Сега морам да се справам со загубата на љубовта на мојот живот. Срцето ми е скршено“, изјавила вдовицата за „Дејли мејл“.

Се верува дека обдукцијата ќе ја покаже точната причина за смртта имајќи ја предвид неговата возраст и фактот дека немал познати здравствени проблеми. Извори блиски до него укажуваат дека се работи за природна смрт, односно дека е последица на срцев удар.

Тој не починал на својата адреса во Лондон, туку бил на друга локација кога тоа се случило. Се уште не знаеме многу факти и чекаме да утврдиме што точно се случило – додал изворот.

Пријателите открија дека семејството се уште не е информирано за точните причини за смртта на Чад, но еден од нив тврди дека првите извештаи укажуваат дека тоа е последица на срцев удар за кој се верува дека се случил во неговата резиденција во центарот на Лондон.

Чад беше многу влијателен во британските политички кругови. Тој беше редовен посетител на настани организирани од Конзервативната партија и имаше пријателски односи со поранешните премиери Дејвид Камерон и Тереза ​​Меј.

Извор: Блиц.рс

Можеби ќе ве интересира

ЕВРОПСКИ РЕСТОРАН ЖАРИШТЕ НА КОВИД: Само за една ноќ 120 се позитивни на вирусот, се претпоставува дека половина имаат омикрон сој

ЕВРОПСКИ РЕСТОРАН ЖАРИШТЕ НА КОВИД: Само за една ноќ 120 се позитивни на вирусот, се претпоставува дека половина имаат омикрон сој

ЕПИДЕМИОЛОГОТ ПОЗНАТ ПО ЦРНИТЕ ПРОГНОЗИ ИЗНЕНАДИ СО ОХРАБРУВАЧКА ИЗЈАВА: Фаучи говореше за Омикрон

ЕПИДЕМИОЛОГОТ ПОЗНАТ ПО ЦРНИТЕ ПРОГНОЗИ ИЗНЕНАДИ СО ОХРАБРУВАЧКА ИЗЈАВА: Фаучи говореше за Омикрон

ФФП2 И КН95 МАСКИТЕ И ДО 100 ПАТИ ГО НАМАЛУВААТ РИЗИКОТ ОД ЗАРАЗА: Германските научници изнесоа најнова студија

ФФП2 И КН95 МАСКИТЕ И ДО 100 ПАТИ ГО НАМАЛУВААТ РИЗИКОТ ОД ЗАРАЗА: Германските научници изнесоа најнова студија

НА СЕСТРАТА И ГО ПРЕСЕКЛЕ ВРАТОТ, РОДИТЕЛИТЕ И ПОМАЛИТЕ БРАЌА БИЛЕ ИЗБОДЕНИ И НАД 40 ПАТИ СО НОЖ: Тинејџерите Роберт и Мајкл Бевер сакале да убијат 500 луѓе, почнале со семејството

НА СЕСТРАТА И ГО ПРЕСЕКЛЕ ВРАТОТ, РОДИТЕЛИТЕ И ПОМАЛИТЕ БРАЌА БИЛЕ ИЗБОДЕНИ И НАД 40 ПАТИ СО НОЖ: Тинејџерите Роберт и Мајкл Бевер сакале да убијат 500 луѓе, почнале со семејството

ОМИКРОН СОДРЖИ ЧЕСТИЧКИ НА НАСТИНКА: Симптомите се поблаги, но едно не е добро, научниците со нови сознанија

ОМИКРОН СОДРЖИ ЧЕСТИЧКИ НА НАСТИНКА: Симптомите се поблаги, но едно не е добро, научниците со нови сознанија

ЗОШТО И ВАКЦИНИРАНИТЕ МОЖЕ ВООПШТО ДА СЕ ЗАРАЗАТ СО ВИРУСОТ: Омикрон повеќе ги напаѓа и оние кои веќе прележале ковид-експертите со детали

ЗОШТО И ВАКЦИНИРАНИТЕ МОЖЕ ВООПШТО ДА СЕ ЗАРАЗАТ СО ВИРУСОТ: Омикрон повеќе ги напаѓа и оние кои веќе прележале ковид-експертите со детали

70.000 руски војници на границата со Украина: Светот стравува од војна, Бајден и Путин ќе разговараат

70.000 руски војници на границата со Украина: Светот стравува од војна, Бајден и Путин ќе разговараат

КРВАВ ЕГЗОРЦИЗАМ ВО ПАНАМА: Убиле трудница и шест деца за да „истераат духови“

КРВАВ ЕГЗОРЦИЗАМ ВО ПАНАМА: Убиле трудница и шест деца за да „истераат духови“

А КОНТРОЛА? Маж со наполнет пиштол влегол во авион на лет од Барбадос до САД

А КОНТРОЛА? Маж со наполнет пиштол влегол во авион на лет од Барбадос до САД