21 Април, 2018
0.0568

Младата балерина Стефанија Гаштарска: Чувството да се игра на сцената на Бољшој е неописливо

Објавено во: Стил 19 Март, 2018

Чувството да се игра на сцената на Бољшој е неописливо,само треба да се доживее. Ова е сон на секоја балерина кој реално е многу тешко остварлив,ама ете јас ја имав таа среќа да заиграм на мои 16 години на таа сцена, и во моментов го живеам мојот сон

Со само 16 години, на младата балерина Стефанија Гаштарска и се укажа можноста да заигра во престижниот руски театар Бољшој, во Москва. Стефанија, минатата недела ја играше улогата на Аурора во претставата „Заспаната убавица“. Позитивни критики за неа напишаа руските весници

Можеби ќе ве интересира

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Арсен Венгер официјално си заминува од Арсенал на крајот од сезоната

Арсен Венгер официјално си заминува од Арсенал на крајот од сезоната

Д-р Светлана Смугреска, педијатар: Најважна е довербата лекар-пациент

Д-р Светлана Смугреска, педијатар: Најважна е довербата лекар-пациент

Трендо: Убава е и тишината која сам ја мезиш

Трендо: Убава е и тишината која сам ја мезиш

Родители на распуст

Родители на распуст