16 Јули, 2018
0.6264
    ALK 8082.83    -0.2%     RMDEN17 95.9    0%     STIL 134    -2.19%     TEL 277    0.62%     USJE 22500    -1.51%

Младата балерина Стефанија Гаштарска: Чувството да се игра на сцената на Бољшој е неописливо

Објавено во: Стил 19 Март, 2018

Чувството да се игра на сцената на Бољшој е неописливо,само треба да се доживее. Ова е сон на секоја балерина кој реално е многу тешко остварлив,ама ете јас ја имав таа среќа да заиграм на мои 16 години на таа сцена, и во моментов го живеам мојот сон

Со само 16 години, на младата балерина Стефанија Гаштарска и се укажа можноста да заигра во престижниот руски театар Бољшој, во Москва. Стефанија, минатата недела ја играше улогата на Аурора во претставата „Заспаната убавица“. Позитивни критики за неа напишаа руските весници

Можеби ќе ве интересира

Разбира 7 јазици, мајка е на 2 деца, фудбалот ѝ е слабост: Која е Колинда Грабар-Китаровиќ?

Разбира 7 јазици, мајка е на 2 деца, фудбалот ѝ е слабост: Која е Колинда Грабар-Китаровиќ?

Што го одбележа Светското првенство: Од Мбапе и Нејмар до ВАР и Путин

Што го одбележа Светското првенство: Од Мбапе и Нејмар до ВАР и Путин

ЗА ШТО СЕ РАБОТИ: Основци направија изум кој ќе го спаси светот

ЗА ШТО СЕ РАБОТИ: Основци направија изум кој ќе го спаси светот

Заборавете на Санторини: На овој остров ќе најдете плажи какви досега не сте виделе во цела Грција

Заборавете на Санторини: На овој остров ќе најдете плажи какви досега не сте виделе во цела Грција

(ВИДЕО) ВЛЕГОА ВО ИСТОРИЈАТА: Први се вселија во 3Д куќа

(ВИДЕО) ВЛЕГОА ВО ИСТОРИЈАТА: Први се вселија во 3Д куќа

(ВИДЕО) Реалниот „Волк од Вол Стрит" споделува три тајни за постигнување на успех

(ВИДЕО) Реалниот „Волк од Вол Стрит" споделува три тајни за постигнување на успех

Путин незадоволен од играта, задоволен од резултатот

Путин незадоволен од играта, задоволен од резултатот

(ФОТО) Ќерката на Хилари и Бил Клинтон воодушевена од победата на Хрватска

(ФОТО) Ќерката на Хилари и Бил Клинтон воодушевена од победата на Хрватска

Кинезите градат уште еден џин

Кинезите градат уште еден џин