17 Февруари, 2020
0.0207

„Моја кралице ... те сакам“ - вака и напиша Коби на Ванеса само неколку недели пред несреќата

Објавено во: Свет 28 Јануари, 2020

„Моја кралицe ... те сакам“: 

Вака Коби Брајант и напиша на неговата сопруга Ванеса Лајн оддавајќи и на тој начин трогателна почит неа и на нивните четири „принцези“, само неколку недели пред хеликоптерската трагедија, пренесуваат медиумите.

Кошаркарската ѕвезда, кој имаше 41 година, неговата сопруга Ванеса Лајн која има 37 години, ја нарече неговата „кралица“, а нивните ќерки принцези, во трогателниот пост на Инстаграм за да одбележи 20 години откако првпат се запознале кога била во средно училиште.

Ова тој го напиша само осум недели пред тој и неговата ќерка Џиана да загинат во страшната несреќа. 

Тој напиша: „На денешен ден пред 20 години ја запознав мојата најдобра пријателка, мојата кралица @vanessabryant, и затоа решив да ја одведам на состанок во Дизниленд, за да го прославиме стариот училишен стил“.

'I love you my mamacita per sempre.', напиша Коби.

Двојката заедно имаше четири ќерки - Наталија, 17 години, Џиана која имаше 13 години и заегина заедно со него во несреќата, Бјанка, четири години, и седуммесечното бебе Капри Брајант, кое е родено на 20 јуни минатата година.

Коби го обожаваше своето семејство и во претходниот пост, откако се пензионираше во 2016 година, тој напиша: „Јас сум многу возбуден кога гледам што има Бог во продавницата за нас како семејство, сега што се затвора едно поглавје и се отвораат нови“, напиша Коби.

Тој се запозна со Ванеса во 1999 година кога таа имаше 17 години и работеше како модел во музичко видео. Тие се венчаа во 2001 година.

Коби имаше 21 година и веќе имаше играно три сезони во НБА.

Имаше големо медиумско внимание околу нивната врска во раните денови, еднаш дури и телевизиски хеликоптер леташе над средното училиште на Ванеса, обидувајќи се да ги слика заедно.

Интензивното внимание околу нивната врска ја присили да ја пропушти матурската забава во средно училиште.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) БУРАТА ДЕНИС ОДНЕСЕ ЖРТВИ: Делови од Британија се под вода

(ВИДЕО) БУРАТА ДЕНИС ОДНЕСЕ ЖРТВИ: Делови од Британија се под вода

НОВ НАПАД: Ракети паднаа во база во Ирак

НОВ НАПАД: Ракети паднаа во база во Ирак

(ФОТО) БРАНОВИ ОД ПО 10 МЕТРИ: Бурата Денис ја погоди Британија

(ФОТО) БРАНОВИ ОД ПО 10 МЕТРИ: Бурата Денис ја погоди Британија

ПУКАЊЕ ВО БЕРЛИН: Еден загина, има и повредени

ПУКАЊЕ ВО БЕРЛИН: Еден загина, има и повредени

НАЈСТАР ПАЦИЕНТ: На 96 години се излечи од коронавирус

НАЈСТАР ПАЦИЕНТ: На 96 години се излечи од коронавирус

AKO ОДИТЕ ВО ОВОЈ ГРАД: Ве чека карантин од две седмици

AKO ОДИТЕ ВО ОВОЈ ГРАД: Ве чека карантин од две седмици

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ: Случај на коронавирус регистриран во Египет

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ: Случај на коронавирус регистриран во Египет

(ФОТО) ГО ИСПРОВОЦИРАА: Србин покажа како е да се живее во карантин

(ФОТО) ГО ИСПРОВОЦИРАА: Србин покажа како е да се живее во карантин

(ВИДЕО) ИМААТ ПАСОШ КОЈ НИКОЈ НЕ ГО ПРИЗНАВА: Граѓаните сепак не се изолирани во своите граници

(ВИДЕО) ИМААТ ПАСОШ КОЈ НИКОЈ НЕ ГО ПРИЗНАВА: Граѓаните сепак не се изолирани во своите граници