14 Јули, 2020
0.0224

МОМЧЕТО ОД КАВАДАРЦИ Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА - паднало од прозорецот од вториот кат, потпирајќи се на комарникот

Објавено во: Македонија 02 Јуни, 2020

Седумгодишното детенце од Кавадарци кое падна од вториот кат на својата семејна куќа, се чувствува добро, дознава Фактор од неофицијални извори.

Според нашите сознанија, детенцето е се уште хоспитализирано на Одделението за неврохирургија на Клиниката за детски болести во Скопје. 

Нашите информации говорат дека детенцето имало потрес на мозокот и сега се чувствува добро, но дека лекарите препорачуваат да се следи состојбата, па од тие причини ќе треба и денешниов ден да го помине во болница. Во болницата во Скопје се и неговите родители, кои заедно со лекарскиот тим, ја следат неговата состојба.

Инаку, Фактор дознава дека седумгодишното детенце всушност не паднало од тераса, туку од прозорецот од вториот кат на неговата семејна куќа во Кавадарци.

До несреќата дошло откако момченцето се потпрело на мрежата, односно на комарникот кој бил поставен на прозорецот, не знаејќи дека тоа може да биде опасно, по што тој се отворил и детето паднало на бетонска плоча, но на нивото од првиот кат на куќата. Или, прецизно, висината од која паднало момчето била 2,3 метри. Според познавачите, оваа не е опасна висина, но проблемот е што падот бил на бетонска плоча. 

Сепак, најважно од се е што момченцето сега се чувствува добро. Фактор му посакува брзо оздравување. 

Н.Н.Ф.  

Можеби ќе ве интересира

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Познато како ќе работат базените и плажите

Познато како ќе работат базените и плажите

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти