23 Март, 2018
0.0616

Монструмот од Лас Вегас немал абнормалии: Што покажала аутопсијата, од што полицијата се изненадила?

Објавено во: Свет 13 Октомври, 2017

Полицијата во Лас Бегас и понатаму се обидува да утврди зошто Стивен Педок, пензиониран раководител, на 1 октомври усмрти 58 и повреди преку 500 луѓе пред да изврши самоубиство.

Патолозите извршиле аутопсија и не е пронајдена ниту една абнормалност. Не боледувал од рак на мозокот, како што наводно тврдеше неговиот брат, велејќи дека би му било драго како би се утврдило дека Стивен страдал од неизлечива болест.

„Ќе ја продолжиме истрага, но постои реална можност никогаш да не утврдиме поради што тој го изврши ова злосторство“, рекол Џо Ломбардо, шериф од Лас Вегас.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа

Киднаперот е убиен, заврши заложничката драма во Франција

Киднаперот е убиен, заврши заложничката драма во Франција

Заложничка драма во Франција: Припадник на ИД држи заложници во супермаркет

Заложничка драма во Франција: Припадник на ИД држи заложници во супермаркет

Скрипал и неговата ќерка во неволја, експерти стравуваат за загрозување на нивните ментални способности

Скрипал и неговата ќерка во неволја, експерти стравуваат за загрозување на нивните ментални способности

БУРА ВО КАТАЛОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, Каталонците не можат да изберат претседател

БУРА ВО КАТАЛОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, Каталонците не можат да изберат претседател

Курц: Исламот е признат во Австрија, но не и радикализмот

Курц: Исламот е признат во Австрија, но не и радикализмот

Плејбој зајачицата и се извини на Меланија за аферата со Трамп

Плејбој зајачицата и се извини на Меланија за аферата со Трамп

Трамп ја прослави грчката независност во Белата куќа

Трамп ја прослави грчката независност во Белата куќа