19 Февруари, 2019
0.2969
    ALK 8399.04    0.8%     GRNT 819.84    1.13%     KMB 5511.54    1.71%     MKSD 200    1.89%     MPOL 378.85    1.57%     MPT 51376.33    -0.05%     MTUR 5110.78    0.21%     OHB 6719.33    0.29%     RZUS 105    7.14%     SBT 2412.53    3.16%     STB 1252.62    0.27%     STIL 125.5    2.87%     TEL 314.49    1.23%     TKVS 5250    -0.09%     TNB 15495.99    1.28%     TTK 1380    0%     UNI 2239.38    0.87%     ZILU 251.3    2.15%

Можни терористички напади за празниците во балканска земја

Објавено во: Балкан 06 Декември, 2018

Можно е да има терористички напади во Црна Гора. 

Aмериканската амбасада во Подгорица ги предупреди своите државјани на можност од терористички напади во Црна Гора за време на празниците, пренесе порталот „ИН4с“.

„За време на празниците, сигурносните мерки во Црна Гора остануваат зголемени поради закани за меѓународни терористички групи и поединци ширум Европа инспирирани од екстремистичка идеологија. Екстремистите продолжуваат да се фокусираат на туристичките места, трговските центри, аеродромите, рестораните, верските објекти, местата за транспорт“, предупреди Амбасадата на САД.

Се наведува дека до граѓаните кои се државјани на САД испратено е предупредување и преку електронска пошта.

Амбасадата на САД во Виена деновиве издаде официјално предупредување поради опасност од тероризам во Австрија во предбожиќниот период.

фото Википедија

Можеби ќе ве интересира

Маж се разнесе со бомба во Србија

Маж се разнесе со бомба во Србија

Хрватска шокирана од морбиден чин: Ја убила сестра си, па ја чувала во замрзнувач 20 години

Хрватска шокирана од морбиден чин: Ја убила сестра си, па ја чувала во замрзнувач 20 години

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска

Словенците плаќаат ако им доведете работник

Словенците плаќаат ако им доведете работник