15 Декември, 2018
0.3068
    ALK 8197.71    -1.16%     FERS 67900    0%     GRNT 800.16    -2.3%     KMB 5024.07    -0.79%     MPT 46679.54    -1.73%     MTUR 4900    0%     OHB 6517    -0.43%     OILK 6000    0%     OKTA 4350    0%     RMDEN12 97.3    0.31%     RMDEN15 96.8    -0.41%     RMDEN16 97    0%     SBT 1950    8.22%     SOLN 170    0%     STB 1281.65    -0.63%     TEL 299.58    -0.14%     TNB 14180    -0.14%     TTK 1270    -0.78%     ZLRB 6170    311.33%

Можни терористички напади за празниците во балканска земја

Објавено во: Балкан 06 Декември, 2018

Можно е да има терористички напади во Црна Гора. 

Aмериканската амбасада во Подгорица ги предупреди своите државјани на можност од терористички напади во Црна Гора за време на празниците, пренесе порталот „ИН4с“.

„За време на празниците, сигурносните мерки во Црна Гора остануваат зголемени поради закани за меѓународни терористички групи и поединци ширум Европа инспирирани од екстремистичка идеологија. Екстремистите продолжуваат да се фокусираат на туристичките места, трговските центри, аеродромите, рестораните, верските објекти, местата за транспорт“, предупреди Амбасадата на САД.

Се наведува дека до граѓаните кои се државјани на САД испратено е предупредување и преку електронска пошта.

Амбасадата на САД во Виена деновиве издаде официјално предупредување поради опасност од тероризам во Австрија во предбожиќниот период.

фото Википедија

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Вучиќ: Да се гази и руши Србија е добро

(ВИДЕО) Вучиќ: Да се гази и руши Србија е добро

Србија ја разгледува опцијата за интервенција на Косово

Србија ја разгледува опцијата за интервенција на Косово

ФОТО НА ДЕНОТ ОД МИТРОВИЦА: На една страна војска, на друга снешко

ФОТО НА ДЕНОТ ОД МИТРОВИЦА: На една страна војска, на друга снешко

ЕУФОРИЈА ВО ПРИШТИНА: Се подготвува голема прослава за војската

ЕУФОРИЈА ВО ПРИШТИНА: Се подготвува голема прослава за војската

(ВИДЕО) ПЕТАРДИ, ТРУБИ, ПРОСЛАВИ НА УЛИЦИТЕ: Косово добива вооружени сили

(ВИДЕО) ПЕТАРДИ, ТРУБИ, ПРОСЛАВИ НА УЛИЦИТЕ: Косово добива вооружени сили

Зошто денес е „ДЕН Д“ за војската на Косово ?

Зошто денес е „ДЕН Д“ за војската на Косово ?

(ФОТО) Косовска Митровица осамна со српски знамиња

(ФОТО) Косовска Митровица осамна со српски знамиња

(ВИДЕО ВО ЖИВО) УНГАРИЈА НА НОЗЕ: Се протестира против Орбан и контроверзниот закон

(ВИДЕО ВО ЖИВО) УНГАРИЈА НА НОЗЕ: Се протестира против Орбан и контроверзниот закон

ИНОВАЦИЈА: Студенти создадоа паметен тепих

ИНОВАЦИЈА: Студенти создадоа паметен тепих