11 Август, 2020
0.0201

АХМЕТИ МУ ВРАТИ НА ЗАЕВ: Ќе ви исчезне насмевката на усните на 15 јули

Објавено во: Македонија 10 Јули, 2020

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети тврди дека нема да одат во опозиција. 

„Ниту Заев ниту другите нема да го имаат задоволството да ја видат ДУИ во опозиција. Ќе ви исчезне насмевката на усните на 15 јули“, рече  Ахмети во Изборни дебати на ТВ 21. 

Вели дека другите не сакаат да ја пратат ДУИ во опозиција, но сакаат да ги пратат Албанците во опозиција.

Денеска беше објавена „бомба“ во која се слуша како лидерот на СДСМ, Зоран Заев вели дека албанските гласови не вредат пет пари. 

Тој потоа објасни дека тоа го мислел тогаш, но и сега дека ДУИ не вреди пет пари. 

Објасни дека од 20 паднале на 10 пратеници, а според него понатаму ќе имаат уште помалку пратеници. 

Можеби ќе ве интересира

Најдоцна до петок Заев ќе го добие мандатот, смета Трајанов

Најдоцна до петок Заев ќе го добие мандатот, смета Трајанов

Правел свадба во време на пандемија, за што „заработи“ кривична

Правел свадба во време на пандемија, за што „заработи“ кривична

Државјанин на Македонија кој привремено работи во Хрватска е заразен со корона

Државјанин на Македонија кој привремено работи во Хрватска е заразен со корона

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?

Зголемен е процентот на исполнетост на возилата за превоз на патници до 75 отсто

Зголемен е процентот на исполнетост на возилата за превоз на патници до 75 отсто

Ќе воведе ли Македонија задолжителни транзитни ПЦР тестови: Филипче утре ќе даде предлог до Комисијата за заразни болести

Ќе воведе ли Македонија задолжителни транзитни ПЦР тестови: Филипче утре ќе даде предлог до Комисијата за заразни болести

Македонски државјанин повреден во сообраќајка близу Саранда

Македонски државјанин повреден во сообраќајка близу Саранда

ПЕШЕВА ПО АВИОНОТ ВО ФИНСКА: Итно воведување ПЦР тестови за влез, ама и за излез од Македонија

ПЕШЕВА ПО АВИОНОТ ВО ФИНСКА: Итно воведување ПЦР тестови за влез, ама и за излез од Македонија

ДЕНЕШЕН КОВИД БИЛАНС, БРОЈКАТА ПАК РАСТЕ: 141 новозаразени, почина една пациентка на 51 година

ДЕНЕШЕН КОВИД БИЛАНС, БРОЈКАТА ПАК РАСТЕ: 141 новозаразени, почина една пациентка на 51 година