15 Декември, 2019
0.0196

Муслиу: Нарушување на привaтноста во домот е многу сериозна работа

Објавено во: Македонија 10 Декември, 2018

Нарушување на привaтноста во домот е многу сериозна работа, изјави аналитичарот Алберт Муслиу вечерва во Анализа на ТВ 24. 

Тој рече дека сите околу него се под стрес, но се надева дека тоа ќе се утврди во следните денови, дали навистина дома му се монтирани камери и се надева дека тоа ќе остане на ниво на шпекулации. 

Вака Муслиу го искоментира исказот на еден од инволвираните во настаните од 27 април дека дома му монтирале камери. 

Можеби ќе ве интересира

ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ: Заев порачува дека нема скршнување од патот на победата

ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ: Заев порачува дека нема скршнување од патот на победата

Почина тетовецот во чиј стан експлодираше плинска боца

Почина тетовецот во чиј стан експлодираше плинска боца

Никој не реагира на аферите Рекет 2, Вирус, Инсулин, Леонардо, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Никој не реагира на аферите Рекет 2, Вирус, Инсулин, Леонардо, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Какво време да очекуваме од утре?

Какво време да очекуваме од утре?

Борисов бара земјите кои сакаат во ЕУ и НАТО внимателно да ги мерат своите чекори

Борисов бара земјите кои сакаат во ЕУ и НАТО внимателно да ги мерат своите чекори

Тетово и Битола утрово високо загадени

Тетово и Битола утрово високо загадени

Дескоска до Груевски: Вратата на мојот кабинет е отворена, го поканувам да дојде

Дескоска до Груевски: Вратата на мојот кабинет е отворена, го поканувам да дојде

Софија Богева: Јавните површини може да се унапредат со активно учество на заедницата

Софија Богева: Јавните површини може да се унапредат со активно учество на заедницата

Мицкоски бара резолуција за јазикот

Мицкоски бара резолуција за јазикот