21 Септември, 2019
0.0378

МВР СО НОВ ОГЛАС: Има ли потреба од нови полицајци?

Објавено во: Македонија 13 Јуни, 2019

Оглас за вработување на 600 полицајци во повеќе сектори низ Македонија објави утрово Министерството за внатрешни работи.

Конкурсот ќе трае 15 дена, а во објавениот оглас се наведени потребните услови кои треба да ги исполнат сите ониe кои сакаат да конкурираат.

Во огласот на МВР се наведува дека потенцијалните полицајци треба да имаат најмалку завршено средно образование, добро да го познаваат македонскиот јазик, да имаат одредена височина за мажи и жени, но и посебни психо-физички способности.

Деталните информации за огласот погледнете ги тука.

По овој оглас низа коментари во јавноста за превработеност во министерството за внатрешни. Се поставува прашањето дали навистина и колку има потреба од нови вработувања во МВР.

Можеби ќе ве интересира

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Интерактивно дружење во ЗОО Скопје - „Аџибадем Систина“ со низа активности за месецот на мускулни дистрофии

Интерактивно дружење во ЗОО Скопје - „Аџибадем Систина“ со низа активности за месецот на мускулни дистрофии

ФИТР: Презентирана предлог-програмата за“Фонд за млади умови“

ФИТР: Презентирана предлог-програмата за“Фонд за млади умови“

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Јанева повторно на распит пред Русковска

Јанева повторно на распит пред Русковска

Биле прибавени на нелегален начин: Фрчкоска ќе ги спори видео материјалите на Камчев

Биле прибавени на нелегален начин: Фрчкоска ќе ги спори видео материјалите на Камчев

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден