14 Октомври, 2019
0.0174

На британските туристи ниту Ирма не може да им го уништи одморот во Куба

Објавено во: Стил 11 Септември, 2017

Еден ден откако ураганот Ирма ја погоди Куба, британски туристи помогнале да се исчистат улиците и плажите и да продолжат да шетаат во земјата. 

Медиумите пишуваат дека откако земјата ја зафати ураган, туристите излегле на улиците за да играат, да пијат рум и да пливаат во поплавените улици. 

„Конечно се опуштивме откако знаевме дека ураганот помина, дека зградата е здрава и дека сите сме живи. Луѓето сакаат да го повратат летото и добрата атмосфера“ - вели Џозефин Бреслин, 40 годишна Британка. 

Ова се случувало во Варадеро каде искршени палми имало на плажите. 

Можеби ќе ве интересира

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

(ФОТО) Многу сме среќни: Елена Стефановска го покажа дечкото

(ФОТО) Многу сме среќни: Елена Стефановска го покажа дечкото

Како поднесувате пораз? Силни ли сте?

Како поднесувате пораз? Силни ли сте?

(ВИДЕО) Микс на традиција и модерно: Некст тајм ја објавија „Јовка Кумановка“

(ВИДЕО) Микс на традиција и модерно: Некст тајм ја објавија „Јовка Кумановка“

ОВДЕ БАЛАНСОТ МЕЃУ РАБОТА И ЖИВОТ Е НАЈДОБАР: Колку подолго работно време толку помалку време за себе

ОВДЕ БАЛАНСОТ МЕЃУ РАБОТА И ЖИВОТ Е НАЈДОБАР: Колку подолго работно време толку помалку време за себе

Рубен Корубин: сликарски великан на емоциите со своја јубилејна изложба

Рубен Корубин: сликарски великан на емоциите со своја јубилејна изложба

Есенска модна инспирација: Каролина во боите на Mango

Есенска модна инспирација: Каролина во боите на Mango

Скршена

Скршена

Кумашинката на Заев му го честиташе роденденот на премиерот

Кумашинката на Заев му го честиташе роденденот на премиерот