24 Јуни, 2018
0.3588
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

На Јане му се исполни желбата: Фудбалерите на Манчестер го пречекаа со добредојде

Објавено во: Стил 13 Март, 2018

Македонскиот херој од Скопје чија приказна беше пренесена во фудбалската јавност од УЕФА, и кој лично од Пол Погба доби покана да дојде и во живо на легендарниот „Олд Трафорд“ да го гледа натпреварот на Манчестер Јунајтед против Севиља го исполнува сонот.

Малиот Јане Велковски е во Манчестер каде фудбалерите на најтрофејниот англиски клуб Манчестер Јунајтед му посакаа добредојде.

Со прегратки, широки насмевки и автограми Јане го дочекаа Немања Матиќ, Алексис Санчез и уште многу фудбалери на Жозе Мурињо.

Можеби ќе ве интересира

ТАЛЕСКИ СЕ ЗАКОЛНА НА ВЕЧНА ЉУБОВ

ТАЛЕСКИ СЕ ЗАКОЛНА НА ВЕЧНА ЉУБОВ

„БЕЛО ЛИЦЕ ЉУБАМ ЈАС“ МИ Е ОМИЛЕНА ПЕСНА: Емотивен концерт на Јелена Томашевиќ

„БЕЛО ЛИЦЕ ЉУБАМ ЈАС“ МИ Е ОМИЛЕНА ПЕСНА: Емотивен концерт на Јелена Томашевиќ

И новата локална власт на Прилеп продолжува да носи ултра-фолкери на Пиво-фест

И новата локална власт на Прилеп продолжува да носи ултра-фолкери на Пиво-фест

ДВОЈНИКОТ НА ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ВО ПАРК: Цело Скопје на концертот за "Квин"

ДВОЈНИКОТ НА ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ВО ПАРК: Цело Скопје на концертот за "Квин"

(ГАЛЕРИЈА)- КАКО ИЗГЛЕДАЛЕ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МЛАДОСТА ?

(ГАЛЕРИЈА)- КАКО ИЗГЛЕДАЛЕ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МЛАДОСТА ?

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Започнува Sкопје Street Music Festival

Започнува Sкопје Street Music Festival

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА