16 Јули, 2019
0.0321

НА ЛИСТАТА Е МАКЕДОНИЈА: Ова се земјите кaде немаат ресторани на Мекдоналдс

Објавено во: Македонија 11 Јули, 2019

Во светот постојат повеќе земји каде нема ниту еден ресторан на Мекдоналдс. 

Меѓу нив е и нашата земја. 

На оваа листа се најдоа Северна Кореја, Исланд, Боливија, Гана, Македонија, Бермудите, и Зимбабве. 

Мекдоналдс има свои ресторани во повеќе од 100 земји во светот. 

Можеби ќе ве интересира

Боки 13 во Шутка: Одреден му е притвор

Боки 13 во Шутка: Одреден му е притвор

Одземен е телефонот на Катица Јанева

Одземен е телефонот на Катица Јанева

(ВИДЕО) Полицијата влезе и во 1 ТВ

(ВИДЕО) Полицијата влезе и во 1 ТВ

Претрес во домот на Јанева?

Претрес во домот на Јанева?

Што содржи новата „бомба“ која ја објави Ел Чека?

Што содржи новата „бомба“ која ја објави Ел Чека?

Се врши претрес во домот на Јовановски

Се врши претрес во домот на Јовановски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Уапсен Боки 13, Јанева си даде оставка

ФОКУС НА ДЕНОТ: Уапсен Боки 13, Јанева си даде оставка

Богоевски: Одговорност за сите, вклучувајќи ги и оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба!

Богоевски: Одговорност за сите, вклучувајќи ги и оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба!

Се стресе мало гратче на Истокот

Се стресе мало гратче на Истокот