26 Мај, 2020
0.0201

На Љубен Арнаудов и Сашо Василевски им се намалило „богатството“

Објавено во: Македонија 15 Април, 2019

Во последните три месеци им се намалила имотната состојба за 217 илјади евра помалку на пратениците Љубен Арнаудов и Сашо Василевски, познати инаку по тоа што се исклучени од ВМРО-ДПМНЕ откако гласаа за уставните измени а во меѓувреме беа амнестирани за случајот „27 април“, вели истражувањето што го спроведе „СКУП„ во рамки на проектот ПЕП.

Пратеникот Панчо Минов на неговиот имот во вредност од 45 198 евра додал нов износ  од 23 600 евра. Имото на Сурија Рашиди од 21 984 евра е дополнет со пет парцели во износ од 159 614 евра. Џеват Адеми во меѓувреме пријавил имот на своите деца како ко-сопственици на авто-школа.  Вредноста на неговата актива се зголеми на 214 илјади евра.


Можеби ќе ве интересира

Повеќе новозаразени од оздравени од корона вирусот, починаа тројца повозрасни пациенти од Ковид-19

Повеќе новозаразени од оздравени од корона вирусот, починаа тројца повозрасни пациенти од Ковид-19

КОЛКУ ПОРАСНАА ПЛАТИТЕ НА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ - Филипче ги кажа бројките

КОЛКУ ПОРАСНАА ПЛАТИТЕ НА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ - Филипче ги кажа бројките

(ФОТО) Отвори ЗОО Скопје по два и пол месеци

(ФОТО) Отвори ЗОО Скопје по два и пол месеци

Тројца албански државјани илегално влегле во земјава и го прекршиле полицискиот час

Тројца албански државјани илегално влегле во земјава и го прекршиле полицискиот час

Рускоска објави снимка од Боки 13 и Кичеец

Рускоска објави снимка од Боки 13 и Кичеец

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации

ШТИПСКАТА КОНФЕКЦИЈА ПОД КЛУЧ: 6-мина работници заразени, има и други со симптоми

ШТИПСКАТА КОНФЕКЦИЈА ПОД КЛУЧ: 6-мина работници заразени, има и други со симптоми

Завршни зборови на Рускоска: Јанева се уште е во филмот на „Чарлиевите ангели“

Завршни зборови на Рускоска: Јанева се уште е во филмот на „Чарлиевите ангели“

Владината коалиција постави краен рок за избори до 5 јули

Владината коалиција постави краен рок за избори до 5 јули