22 Септември, 2019
0.0199

НА ПОВРШИНА ОД 4000 КВАДРАТНИ МЕТРИ: Еве кој е градот каде никнува најголемиот „Старбакс“

Објавено во: Економија 10 Септември, 2019

И покрај многубројните шушкања, Старбакс уште не ги отвори своите врати во соседството, но тоа не го менува фактот да се радуваме на секој негов нов кафе бар, така да без разлика каде и да се наоѓаме, можеме да уживаме во се она по што овој ланец на сјајно кафе и појадок е познат.

Најголемиот „Старбакс“ во светот го најави своето отворање на 15 ноември со почеток во 10 часот, во четирикатна зграда во населбата Magnificent Mile во Чикаго. 

Се работи за локал од новата висока линија на „Старбакс“ - „Starbucks Roasteries“ па така покрај Њујорк, Сиетл, Милано и Токио, на оваа листа ќе се најде и Чикаго. 

„Starbucks Roasteries“ кафичите се познати по своите големи пржилници, посебни барови за крафт коктели и во понудата може да се пронајде нешто поатрактивна понуда на храна, а исто така целата приказна е и голема туристичка актракција. Исто така во „Старбакс“ ќе работи пекарницата Принци, а она што овој „Старбакс“ го прави посебен е фактот дека ќе зазема површина од дури четири илјади квадратни метри и како таков ја презеде ласкавата титула од најголем „Старбакс“, која досега ја носеше таа во Токио.Можеби ќе ве интересира

Димковски: Со конкретни мерки, промоција и поддршка на извозот го развиваме органското производство

Димковски: Со конкретни мерки, промоција и поддршка на извозот го развиваме органското производство

13 милиони евра од ЕБОР за побрз и полесен транспорт

13 милиони евра од ЕБОР за побрз и полесен транспорт

Ова се топ пет професии со највисоки плати во земјава

Ова се топ пет професии со највисоки плати во земјава

СТАТИСТИКАТА ПОКАЖА: Се зголемила просечната плата во Македонија

СТАТИСТИКАТА ПОКАЖА: Се зголемила просечната плата во Македонија

Почитувањето на човековите права е обврска на државата и на сите сопственици на бизниси, менаџери(-ки) и вработени

Почитувањето на човековите права е обврска на државата и на сите сопственици на бизниси, менаџери(-ки) и вработени

Анѓушев: Се чека согласност на сите за минималната плата

Анѓушев: Се чека согласност на сите за минималната плата

ЌЕ ВАЖИ ЗА ЖЕНИ СО 60 И МАЖИ СО 62 ГОДИНИ: Ќе работат по 6 часа

ЌЕ ВАЖИ ЗА ЖЕНИ СО 60 И МАЖИ СО 62 ГОДИНИ: Ќе работат по 6 часа

Арцелор Митал стана дел од Либерти Стил на моќната ГФГ Алијансата

Арцелор Митал стана дел од Либерти Стил на моќната ГФГ Алијансата

Фондот за иновации првично одреди на кои 30 апликанти ќе им даде 5 милиони евра

Фондот за иновации првично одреди на кои 30 апликанти ќе им даде 5 милиони евра