12 Август, 2022
0.0177

НА СИТЕ НИ БЕШЕ ЧУДНО ШТО ТОЈ СО ГОДИНИ Е ВО РУСИЈА, А КУЌАТА ИМ Е НЕСРЕДЕНА - со љубовникот го „забетонирале“ сопругот, а кажувала дека е во странство

Објавено во: Балкан 29 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Во нивната куќа немаше напредок, иако таа велеше дека сопругот со години и е во Русија. Тоа ни беше многу чудно. 

Вака за Блиц.рс коментираат жителите на селото Велико Трњане кај Лесковац, каде од вчера се развива топката од ужасен криминал. Имено, вчера во помошниот објект во дворот од куќата во ова село најпрвин било пронајдено телото на сопругата Билјана С., а потоа било откриено и пронајдено уште едно тело залиено во бетон, а според сомневањата, тоа е телото на нејзиниот сопруг Иван С. 

Сомневањата се дека Билјана и нејзиниот љубовник го убиле сопругот пред четири години, а потоа во куќата му го бетонирале телото. Откако вчера беше пронајдено нејзиното тело, нејзиниот љубовник, чиј идентитет се уште не и е познат на јавноста, во полиција раскажал каде се крие телото на нејзиниот сопруг Иван, за кој сите мислеа дека со години живее и работи во Русија.

Мештаните велат дека им било чудно што Иван никогаш не се појавил четири години и дека не им било јасно зошто не ја поправале куќата кога тој веќе работел во странство, но не се ни посомневале за ваков исход.

Како што јавува дописникот на Блиц од местото на настанот, полицијата го обезбедува местото на злосторството и во тек е увид, како и истрага за овој неверојатен случај.

Инаку, има трага дека Иван С. влегол во Србија во 2019 година, но оттогаш никој не го видел ниту слушнал.

Билајана на сите им кажа дека е во Русија, дека таму има нов живот и дека не сака контакт со никој од Србија.

Сомневањата се дека Билјана се самоубила вчера, а мештаните мислеле дека тоа го направила бидејќи Иван ја оставил сама со трите деца.

Имаат три деца, ќерка и два сина. Само ќерката е возрасна.

Извор: Блиц.рс

Фото: Принтскрин фејсбук

Можеби ќе ве интересира

Три градови од регионот се најдоа на листата на CNN како најубави во Европа

Три градови од регионот се најдоа на листата на CNN како најубави во Европа

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ТРИ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ: Пожарот „проголта“ и куќи

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ТРИ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ: Пожарот „проголта“ и куќи

Ќе се отворат 12.000 работни места и Драч ќе стане „втор Дубаи“

Ќе се отворат 12.000 работни места и Драч ќе стане „втор Дубаи“

ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНИКА ЅВОНЕЛЕ ВО ИНСТИТУЦИИТЕ: Зошто одекнаа сирените за тревога во Сараево?

ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНИКА ЅВОНЕЛЕ ВО ИНСТИТУЦИИТЕ: Зошто одекнаа сирените за тревога во Сараево?

Србија се вооружува, ќе купат оружје во вредност од 1.3 милијарди долари

Србија се вооружува, ќе купат оружје во вредност од 1.3 милијарди долари

Вучиќ: Во гас вложивме 1,3 милијарди евра, јаглен купуваме од секаде, правиме се за подготвени да ја дочекаме зимата

Вучиќ: Во гас вложивме 1,3 милијарди евра, јаглен купуваме од секаде, правиме се за подготвени да ја дочекаме зимата

(Видео) Скијатос: Страшно слетување на авион, точно над главите на луѓето

(Видео) Скијатос: Страшно слетување на авион, точно над главите на луѓето

НОВ ПУТИНОВ ПРОПАГАНДЕН УДАР НА СРБИЈА И КАКО МОСКВА ГИ КОРИСТИ ВО ХИБРИДНАТА ВОЈНА СО ЗАПАДОТ - детална Блиц анализа

НОВ ПУТИНОВ ПРОПАГАНДЕН УДАР НА СРБИЈА И КАКО МОСКВА ГИ КОРИСТИ ВО ХИБРИДНАТА ВОЈНА СО ЗАПАДОТ - детална Блиц анализа

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала