23 Април, 2018
0.0800

На скопските улици загина уште една жртва-ударот фатален за млад возач

Објавено во: Македонија 13 Јануари, 2018

Брзото возење при што возачите најчесто губат контрола над управувањето со возилото секојдневно зема данок на скопските патишта.

Уште еден млад живот згасна по вчерашната несреќа на скопскиот булeвар „Александар Македонски“.

Ударот во метални столбчиња, потоа во дрво и во метална кенделабра биле фатални за 36-годишен маж од Марино, додека сопатникот поминал со потешки повреди и моментално е на лекување на клиниката за трауматологија.

На местото на несреќата била потребна и интервенција на пожарникарите, додека телото на починатиот е предадено на обдукција.

Апелите за внимателност при возењето се постојани, а возачите да ја прилагодуваат брзината и да возат согласно прописите.

Можеби ќе ве интересира

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува

Синот на Есма Реџепова ја демантира кражбата

Синот на Есма Реџепова ја демантира кражбата

Паднаа остри критики за најавата на Филипче околу задолжителното вакцинирање

Паднаа остри критики за најавата на Филипче околу задолжителното вакцинирање