26 Јуни, 2019
0.0523

Надлежните го пратија момчето со изгореници од струен удар во најголемиот центар на Балканот

Објавено во: Македонија 25 Мај, 2019

Во болницата Пирогов во соседна Софија ќе се лекува момчето кое по струен удар се здоби со изгореници и истото е на пат кон Бугарија.

Надлежните од здравството информираат дека се работи за најголемиот центар за изгореници на Балканот а тој центар има специјален оддел за детски изгореници

Од МЗ искажуваат голема благодарност до колегите во Софија кои што веднаш реагирале и обезбедиле место за момчето, потенцирајќи дека Македонија и Бугарија имаат одлична соработка во болниците .

Можеби ќе ве интересира

УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

Од денеска пријавување за нови субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Од денеска пријавување за нови субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Шекеринска втор пат како „рамноправна“ во Брисел

Шекеринска втор пат како „рамноправна“ во Брисел

Министерката Сореиде денес во Скопје

Министерката Сореиде денес во Скопје

Првите тренинзи ни беа во парк, но испишавме историја: Приказната за македонскиот рагби клуб

Првите тренинзи ни беа во парк, но испишавме историја: Приказната за македонскиот рагби клуб

Денес нестабилно: Кога се очекува стабилизација на времето

Денес нестабилно: Кога се очекува стабилизација на времето

Тешка сообраќајна незгода кај Охрид: Има и повредени

Тешка сообраќајна незгода кај Охрид: Има и повредени

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да се сменат и сите функционери

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да се сменат и сите функционери

(ФОТО) Трајан Димковски се уште неизбран го испрати Љупчо Николовски од МЗШВ

(ФОТО) Трајан Димковски се уште неизбран го испрати Љупчо Николовски од МЗШВ