09 Август, 2020
0.0164

НАГРАДНА ИГРА НА ПОДРАВКА: Во жарот на летото со Talianetta до супер парични награди

Објавено во: Мои пари 10 Јули, 2020

Летото повторно мириса на награди! Во жарот на летото навистина ни годат Talinatetta од Подравка, лесни тестенини и рижота кои се со богат вкус за максимално уживање, a со минимален напор во кујната. За вистински летен оброк, секако во зависност од мотивацијата и времето на располагање, вашите омилени тестенини и рижота Talianetta од Подравка подгответе ги според упатството или на нов и имагинативен начин – со додаток на различни хранливи намирници или со прилог од свежа салата. 

Нашата препорака за ова лето е помалку време во кујната, а повеќе време за уживање во убавото лето. А, рецептот за интересно лето звучи вака: одете до блискиот маркет и купете 2 пакувања Talianetta (тестенини или рижота) и зачувајте ја фискалната сметка. Фотографирајте ја сметката, па потоа отворете ја страницата talianetta.mk. Прикачете ја фотографијата од сметката и заедно со пополнетиот онлајн формулар со вашите лични податоци, и испратете ја. На овој начин учествувате во големата наградна игра „Во жарот на летото со Тalianetta“. 

Вкупниот награден фонд изнесува 150.000 денари, односно прва награда – 60.000 денари, втора награда – 30.000 денари и останатите десет награди - по 6.000 денари. Награднатa игра на Подравка ќе се одржи во периодот од 10.07.2020 до 31.08.2020 година преку веб-сајтот www.talianetta.mk.

Што чекашТрк по своите Talianetta и подготви се за релаксирано лето по твоја мерка!


Можеби ќе ве интересира

Telekom MK апликацијата постојано станува подобра

Telekom MK апликацијата постојано станува подобра

Galaxy Tab S7|S7+: нови Samsung таблети за работа и забава

Galaxy Tab S7|S7+: нови Samsung таблети за работа и забава

Квалитетното образование како почетна точка за успешна професионална кариера

Квалитетното образование како почетна точка за успешна професионална кариера

Македонски Телеком со зголемени приходи и раст во интернет и ТВ сегментот во првите шест месеци од 2020 година

Македонски Телеком со зголемени приходи и раст во интернет и ТВ сегментот во првите шест месеци од 2020 година

Huawei започна со продажба на P40 Pro+ и на македонскиот пазар

Huawei започна со продажба на P40 Pro+ и на македонскиот пазар

Претставени новите Samsung Galaxy Watch3 и Galaxy Buds Live

Претставени новите Samsung Galaxy Watch3 и Galaxy Buds Live

Samsung претстави пет нови, моќни Galaxy уреди

Samsung претстави пет нови, моќни Galaxy уреди

А1 Македонија продолжува со подароци за своите корисници

А1 Македонија продолжува со подароци за своите корисници

Дали сте заштитени од Cyber напади: Анти-DDoS заштита од Неотел за безбеден континуитет во работењето!

Дали сте заштитени од Cyber напади: Анти-DDoS заштита од Неотел за безбеден континуитет во работењето!