26 Април, 2019
0.0211

Најчевска до Силјановска: Во трката за претседател сиот валкан веш ќе ти биде изваден на виделина

Објавено во: Македонија 22 Март, 2019

Кога станува збор за професорката Мирјана Најчевска тогаш е јасно дека таа не штеди ниту на зборови ниту на критики и кон власта и кон опозицијата. 

Во пресрет на шестите претседателски избори во државата, топ тема скоро секој ден се кандидатите. Денеска се извлекоа и редните броеви под кои ќе се најдат на избирачките списоци а најкоментирана во последните два дена е кандидатката од редовите на ВМРО ДПМНЕ.

Медиумите, меѓу кои и Фактор вчера објавија фотографија од синот на професорката Гордана Силјановска Давкова како свири на кавал во градскиот парк.

Тој го прави тоа од хумани причини затоа што парите ги донира на сиромашните деца. По коментарите во јавноста , Силјановска повика да го остават нејзиниот син на мир.

Оттука, професорката која е доста активна на социјалните мрежи се јави со коментар.

„И не драга моја Силјанице, не може да бидат оставени на мира. Ако си се впуштила во трка за претседател ќе ти биде извадено се на виделина и сите проблеми и сиот валкан веш и сите грешки кои си ги направила и проблемите во семејството (болести, психотропни супстанци и сл.). Се е важно во одредувањето како на личноста на идниот претседател така и за можните влијанија кои би ги трпел во иднина“, пишува меѓу другото Најчевска.


Можеби ќе ве интересира

СООБРАЌАЈКА ВО БИТОЛСКО: Загина маж од Холандија

СООБРАЌАЈКА ВО БИТОЛСКО: Загина маж од Холандија

ДОКОЛКУ ПАТУВАТЕ ВНИМАВАЈТЕ: Ваква е состојбата на патиштата

ДОКОЛКУ ПАТУВАТЕ ВНИМАВАЈТЕ: Ваква е состојбата на патиштата

(ФОТО) Гужва на Табановце: Македонците одлучиле празникот да го поминат во Србија

(ФОТО) Гужва на Табановце: Македонците одлучиле празникот да го поминат во Србија

Се работи ли за крвна одмазда: Кој и зошто уби мештанин на Рашче

Се работи ли за крвна одмазда: Кој и зошто уби мештанин на Рашче

Зошто денешниот ден Велики петок е најтешкиот ден за Христијаните

Зошто денешниот ден Велики петок е најтешкиот ден за Христијаните

Силјановска: Кирацовски вработува со непотизам, Пендаровски: Јанушев е обвинет за криминал со кинеските автобуси

Силјановска: Кирацовски вработува со непотизам, Пендаровски: Јанушев е обвинет за криминал со кинеските автобуси

Временска прогноза: Сонце, потопло и дожд предвидуваат синоптичарите за продолжениот викенд

Временска прогноза: Сонце, потопло и дожд предвидуваат синоптичарите за продолжениот викенд

ФОКУС НА ДЕНОТ: Непотизмот царува, нов претседател на Врховен суд, уште еден притвор

ФОКУС НА ДЕНОТ: Непотизмот царува, нов претседател на Врховен суд, уште еден притвор

Заев: Секогаш има толку неважечки ливчиња

Заев: Секогаш има толку неважечки ливчиња