05 Март, 2021
0.0258

НАЈЧЕВСКА: Јас веднаш би ја ослободила Јанкуловска, очигледно само таа нема испокрадено толку за да си обезбеди добар живот во бегство

Објавено во: Македонија 22 Февруари, 2021

Не стивнуваат реакциите по бегството на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, кое така го нарече и премиерот Зоран Заев.

Професорката Мирјана Најчевска смета дека сега треба да се ослободи и екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска

„Јас сега веднаш би ја ослободила Гордана Јанкуловска.

Само таа имаше мадиња да не побегне туку да си отслужи казна затвор.

И очигледно само таа нема испокрадено толку многу за да си обезбеди добар живот во бегство“, напиша професорката Мирјана Најческа на својот фејсбук профил.

Можеби ќе ве интересира

Во Скопје има скоро 4.000 активни случаи на коронавирус

Во Скопје има скоро 4.000 активни случаи на коронавирус

Од понеделник ќе се знае дали ќе има рестрикции и какви

Од понеделник ќе се знае дали ќе има рестрикции и какви

Филипче: Се расчисти административната процедура, сега разговараме кога треба да пристигне кинеската вакцина

Филипче: Се расчисти административната процедура, сега разговараме кога треба да пристигне кинеската вакцина

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Наскоро ќе пристигнат руските вакцини, денеска има над 800 заразени со коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Наскоро ќе пристигнат руските вакцини, денеска има над 800 заразени со коронавирусот

Кризниот штаб бара полициски час за Гевгелија

Кризниот штаб бара полициски час за Гевгелија

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

Новинарот Драган Ристов почина од коронавирусот

Новинарот Драган Ристов почина од коронавирусот

Регистрирани се 843 заразени со корона, а од 11 починати најмладиот има 39 години

Регистрирани се 843 заразени со корона, а од 11 починати најмладиот има 39 години

НАДЛЕЖНИТЕ НАЈДОА РЕШЕНИЕ: Истечените пасоши на дијаспората ќе важат до крајот на 2021 година

НАДЛЕЖНИТЕ НАЈДОА РЕШЕНИЕ: Истечените пасоши на дијаспората ќе важат до крајот на 2021 година