22 Април, 2019
0.0318

Најчевска: Нема да гласам на следните избори па тоа да значи и враќање на Груевски

Објавено во: Македонија 12 Февруари, 2019

Низа критики до владеачката гарнитура речиси секојдневно на социјалните мрежи.

Меѓу најголемите критичари во моментов е професорката Мирјана Најчевска.

Таа во последните неколку статуси на Фејсбук посочува дека нема да гласа на следните избори па макар тоа да значи и враќање на Никола Груевски.


Најчевска ги критикува последните партиски врботувања на СДСМ но и изјавите на министерот Манчевски и министерката за правда Рената Дескоска.


Можеби ќе ве интересира

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа