03 Декември, 2020
0.0213

НАЈДЕНА Е ЦРНАТА КУТИЈА: Само двајца ја преживеале авионската несреќа во Пакистан

Објавено во: Свет 23 Мај, 2020

Најмалку 97 загинати и двајца преживеани има во авионската несреќа која се случи вчера во Карачи, Пакистан. 

Во авионската несреќа преживеале само две лица. Авионот превезувал 91 патник и 8 членови на екипажот. 

Пакистанското Министерство за здравство информираше дека се идентификувани  телата на починатите и истите се извлечени од местото на несреќата. Пакистанскиот авион „Ербас А320“, се урна во населено место непосредно пред да слета на аеродромот во Карачи.

Пронајдена е црната кутија, објави денеска претставникот на авиокомпанијата „Пакистан интернешнал ерлајнс“, Абдулах Кан.

Авионот летал од градот Лахоре до Меѓународниот аеродром Џинах во Карачи, кој е еден од најфреквентни аеродроми во земјата.

Можеби ќе ве интересира

ПРЕД ДА СЕ ПОЈАВИ ВО КИНА: Коронавирусот веќе бил присутен во САД?

ПРЕД ДА СЕ ПОЈАВИ ВО КИНА: Коронавирусот веќе бил присутен во САД?

Некои пациенти имаат предиспозиции да им се згрутчува крвта: Научници со нови сознанија кои пациенти може да имаат тешка форма на ковид

Некои пациенти имаат предиспозиции да им се згрутчува крвта: Научници со нови сознанија кои пациенти може да имаат тешка форма на ковид

Угур Сахин: Со вакцината на Фајзер и Бионтек почнува крајот на светската пандемија, се подготвуваме за голема испорака прво во Велика Британија

Угур Сахин: Со вакцината на Фајзер и Бионтек почнува крајот на светската пандемија, се подготвуваме за голема испорака прво во Велика Британија

Рускиот премиер нареди дистрибуција на руската вакцина против Ковид-19 низ целата земја до 8 декември

Рускиот премиер нареди дистрибуција на руската вакцина против Ковид-19 низ целата земја до 8 декември

Канабисот не е повеќе на истата листа со хероинот

Канабисот не е повеќе на истата листа со хероинот

Да се носат маски и по дома, советува СЗО

Да се носат маски и по дома, советува СЗО

ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА ПОЧНУВА ИМУНИЗАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД ВО БРИТАНИЈА: Прва земја во светот што ја одобри вакцината на Фајзер

ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА ПОЧНУВА ИМУНИЗАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД ВО БРИТАНИЈА: Прва земја во светот што ја одобри вакцината на Фајзер

ОПАСНО И ЗАБРАНЕТО: За цена од 350 до 1.500 долари се продаваат лажни вакцини од Кина

ОПАСНО И ЗАБРАНЕТО: За цена од 350 до 1.500 долари се продаваат лажни вакцини од Кина

ФОТОГРАФИЈА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Лекар гушка повозрасен заразен пациент кој плаче

ФОТОГРАФИЈА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Лекар гушка повозрасен заразен пациент кој плаче