21 Септември, 2019
0.0170

Најевтините хотели со 5 ѕвезди низ целиот свет

Објавено во: Финансии 20 Август, 2019

Постојат луксузни места низ целиот свет кои се погодни дури и за патувања со помал буџет. 

Општо е прифатено дека хотелите со 5 ѕвезди се само за луѓе кои имаат длабок џеб.

 Но, всушност, постојат луксузни места низ целиот свет кои се погодни дури и за патувања со помал буџет.


Меѓу најевтините хотели со пет везди е палатата Карлтон во Дубаи. Една вечер во овој луксузен хотел може да чини само 53 долари, или околу 2900 денари.

Хотелот располага со 24-часовна проверка, СПА, детски базен, ноќен клуб, бесплатен паркинг и бесплатно Wi-Fi.

Многу блиску до него е Заливот на Дубаи, трговскиот центар и сите други атракции.


Amora Jamison  е исто така во топ 5 луксузни хотели.

Хотелот нуди 415 соби со минибар, плазма ТВ, Wi-Fi и пиколо услуги. Гостите исто така можат да користат СПА, 10 конференциски сали и бесплатен паркинг.

Една вечер во овој хотел чини 122 долари, односно околу 6800 денари.


Друг релативно евтин хотел со 5 везди е Crowne Plaza London Battersea во Лондон.

За 126 долари за една ноќ, или за околу 7000 денари, гостите добиваат одлична кујна, звучно изолирана просторија со индивидуален дизајн,СПА и бар со поглед на Темза или бесплатен шатл до железничката станица Clapham Junction.


Да не го заборавиме Maison Albar Opera Diamond во Париз.

Преноќувањето во овој хотел ќе ве чини 172 долари. Има 30 простории за непушачи со бесплатен Wi-Fi. Хотелот нуди и масажа, соба за игри и сала.

Тој е на прекрасна локација во близина на метрого Сен-Лазаре, железничка станица и оперска куќа.


Меѓу најевтините, зделки со 5 везди е Intercontinental — New York Times Square. Сместен е во центарот на Њујорк.

Овој хотел има 24-часовен фитнес центар и бар, паркинг, лоби бар и хемиско чистење. Секоја соба е опремена индивидуално, со бесплатна Wi-Fi и 24-часовна услуга.

Хотелот е на само 15 минути пешачење од Тајмс Сквер. Соба со кралски кревет во овој луксузен отел ќе ве чини 177 долари за ноќ.


Фото Фејсбук и Инстаграм

Можеби ќе ве интересира

Потпишан договор со ЕБОР од 13 милиони евра за изградба на електронски систем на наплата долж Коридор VIII

Потпишан договор со ЕБОР од 13 милиони евра за изградба на електронски систем на наплата долж Коридор VIII

Виктор Димовски прв владин директор со коефициент 4 и со поголема основна плата од Рашковски, Лукаревска, Китанов....

Виктор Димовски прв владин директор со коефициент 4 и со поголема основна плата од Рашковски, Лукаревска, Китанов....

Како од една билка овој Србин направил бизнис вреден злато

Како од една билка овој Србин направил бизнис вреден злато

Како е да се живее во Норвешка: Плата од 2.500 евра, но државата веднаш зема 35 проценти

Како е да се живее во Норвешка: Плата од 2.500 евра, но државата веднаш зема 35 проценти

ЌЕ ДОБИЕТЕ 25 000 ЕВРА ДА СЕ ПРЕСЕЛИТЕ ОВДЕ: Понудата е од соништата, а регионот прекрасен

ЌЕ ДОБИЕТЕ 25 000 ЕВРА ДА СЕ ПРЕСЕЛИТЕ ОВДЕ: Понудата е од соништата, а регионот прекрасен

Како бугарски стартап ја доби првата венчр капитал обврзница од 18 милиони евра?

Како бугарски стартап ја доби првата венчр капитал обврзница од 18 милиони евра?

ВРАБОТУВААТ И ПЕНЗИОНЕРИ: Им нудат работно време од четири часа

ВРАБОТУВААТ И ПЕНЗИОНЕРИ: Им нудат работно време од четири часа