24 Јануари, 2021
0.0323

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЧЕДО ЈOВАНОВИЌ: Конечно почна самостојно да дише, терапијата дала резултати

Објавено во: Балкан 13 Јануари, 2021

Лидерот на Либерално-демократската партија на Србија, Чедомир Јовановиќ, конечно спиеше цела ноќ без болка, бидејќи терапијата што му ја препишале лекарите ги даде очекуваните резултати.

-На Чедо сега му многу продобро. Му беше направена и магнетна резонанца на белите дробови, крвните садови и стомакот и сите други потребни тестови и беше утврдено дека нема акутни проблеми. Најважно е дека терапијата ги даде посакуваните резултати и лекарите предвидуваат успешно закрепнување. Бидејќи не е позитивен на корона вирусот, Чедо наскоро може да биде пуштен на домашно лекување - изјави изворот на српски „Објектив“ близок на Јовановиќ.

Лидерот на ЛДП е веќе неколку дена е хоспитализиран во Клиничкиот центар во Белград, „Драгиша Мишовиќ“  поради силна болка во градите и стомакот. Лекарите се сомневаа дека бил повторно инфициран со Ковид-19, бидејќи и пред 6 месециу бил примен на Инфективната клиника во Белград со слични симптоми. 


Можеби ќе ве интересира

КОРОНАТА ГО ПОСЕТИ И ДОМОТ НА ЦИПРАС - неговиот осумгодишен син е позитивен на вирусот

КОРОНАТА ГО ПОСЕТИ И ДОМОТ НА ЦИПРАС - неговиот осумгодишен син е позитивен на вирусот

Д-Р ЈАНКОВИЌ ПО ВЕСТА ДЕКА НОВИОТ СОЈ ДОШОЛ ВО СРБИЈА - Да бидеме внимателни, но сепак, има и една добра работа

Д-Р ЈАНКОВИЌ ПО ВЕСТА ДЕКА НОВИОТ СОЈ ДОШОЛ ВО СРБИЈА - Да бидеме внимателни, но сепак, има и една добра работа

НАУЧНИЦИ СОСТАВИЈА МАПА - каде ризиците од земјотрес се најголеми, а каде најмали, еве каква боја има Македонија

НАУЧНИЦИ СОСТАВИЈА МАПА - каде ризиците од земјотрес се најголеми, а каде најмали, еве каква боја има Македонија

СРБИЈА САМО ШТО ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА ОД 200 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИРАНИ - Вучиќ се подготвува за производство кај нив, а збеснал од тоа колку е скапа кинеската вакцина

СРБИЈА САМО ШТО ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА ОД 200 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИРАНИ - Вучиќ се подготвува за производство кај нив, а збеснал од тоа колку е скапа кинеската вакцина

ДЕТЕТО НЕМАЛО НИКАКВИ ПРЕТХОДНИ БОЛЕСТИ - кај 11 годишникот од Хрватска што почина дошло до претеран имунолошки одговор

ДЕТЕТО НЕМАЛО НИКАКВИ ПРЕТХОДНИ БОЛЕСТИ - кај 11 годишникот од Хрватска што почина дошло до претеран имунолошки одговор

Досега во Србија за вакцинација се пријавени 430.000 граѓани - експертите повикуваат на масовна имунизација

Досега во Србија за вакцинација се пријавени 430.000 граѓани - експертите повикуваат на масовна имунизација

НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ СТИГНА ВО СРБИЈА - Вучиќ кажа дека го донела девојка од Лондон

НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ СТИГНА ВО СРБИЈА - Вучиќ кажа дека го донела девојка од Лондон

Д-р. Тиодоровиќ: Прашање на време е кога новиот сој ќе се открие во Србија, треба што побрзо да се вакцинираат што повеќе луѓе

Д-р. Тиодоровиќ: Прашање на време е кога новиот сој ќе се открие во Србија, треба што побрзо да се вакцинираат што повеќе луѓе

НАВАЛИЦА ЗА ВАКЦИНИ: Во редицата чекаат и старо и младо - не е важно која е, важно е да ја примиме

НАВАЛИЦА ЗА ВАКЦИНИ: Во редицата чекаат и старо и младо - не е важно која е, важно е да ја примиме