29 Октомври, 2020
0.0199

НАПАД ГО ПОТРЕСЕ ПАРИЗ: Викал „Алаху Акбар“ и отсекол глава на наставник

Објавено во: Свет 16 Октомври, 2020

Терористички напад се случи вечерва во Париз. 

Полицијата застрела маж кој со нож нападнал минувач во близина на Париз и му ја отсекол главата.

Францускиот антитерористички обвинител изјави дека го истражува нападот кој се случил во населбата Конфлан Сент-Онорин, предградие северозападно од Париз.

Друг полициски извор вели дека сведоци го случнале напаѓачот како вика „Алаху Акбар“ или „Господ е голем“.

Жртвата бил наставник во училиште во близина.

Можеби ќе ве интересира

Европа има над 10 милиони заразени

Европа има над 10 милиони заразени

Нападите го натераа Макрон да распореди повеќе војници на улиците

Нападите го натераа Макрон да распореди повеќе војници на улиците

ПУТИН СЕ ПОЖАЛИ: Имаат проблеми при производство на вакцината против коронавирусот

ПУТИН СЕ ПОЖАЛИ: Имаат проблеми при производство на вакцината против коронавирусот

ЛИОН: Турците им се закануваат на Ерменците, извикуваа „Алаху акбар„ и „Ова е Турција“

ЛИОН: Турците им се закануваат на Ерменците, извикуваа „Алаху акбар„ и „Ова е Турција“

Во оваа држава се потврдени првите случаи на коронавирусот

Во оваа држава се потврдени првите случаи на коронавирусот

Втора исечена глава во Франција, овој пат во Ница: Маж со нож уби тројца во црква

Втора исечена глава во Франција, овој пат во Ница: Маж со нож уби тројца во црква

Меркел целосно ја затвора Германија од понеделник

Меркел целосно ја затвора Германија од понеделник

(ВИДЕО) Ерменците заробија арапски платеници кои војуваат во Нагорно - Карабах

(ВИДЕО) Ерменците заробија арапски платеници кои војуваат во Нагорно - Карабах

Франција ќе оди во карантин?

Франција ќе оди во карантин?