17 Јуни, 2019
0.0167

НАПАД ВО ВИЕНА: Маж со нож бодеше луѓе

Објавено во: Свет 08 Март, 2018

Неколку луѓе се повредени синоќа во напад со нож на улиците во Виена, јавија австриските медиуми.

Портпаролот на полицијата информираше дека три лица се сериозно повредени и дека полицијата трага по напаѓачот.

Маж со нож ги бодел пешаците кај Пратер парк.

Локацијата  брзо била затворена по нападот.

Мотивот за нападот не е познат.

Можеби ќе ве интересира

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја

Жештините убија педесетина луѓе во оваа земја

Жештините убија педесетина луѓе во оваа земја

(ВИДЕО) Драма се случуваше кога на авион му експлодирале гуми

(ВИДЕО) Драма се случуваше кога на авион му експлодирале гуми

Земјотрес од 7.4 степени ја стресе оваа земја

Земјотрес од 7.4 степени ја стресе оваа земја

Кои се европските земји со најдобра вода за капење?

Кои се европските земји со најдобра вода за капење?

(ВИДЕО) Што му подари Путин на кинескиот колега?

(ВИДЕО) Што му подари Путин на кинескиот колега?

(ВИДЕО) Свлечиште однесе десетици автомобили

(ВИДЕО) Свлечиште однесе десетици автомобили

(ВИДЕО) Во Чикаго стаклен балкон почна да пука под нозете на посетителите

(ВИДЕО) Во Чикаго стаклен балкон почна да пука под нозете на посетителите