18 Февруари, 2020
0.0251

Навални ослободен од затвор

Објавено во: Свет 23 Август, 2019

Рускиот опозициски политичар Алексеј Навални е ослободен од затвор, објави на Твитер неговиот портпарол Кира Јармиш, пренесува Ројтерс.

Московскиот суд претходно го отфрли барањето на директорот на затворот во кој Навални одлежа казна од 30 дена за тој да биде продолжен за 18 часа.

Навални, кој се смета за најлош непријател на Крлемљ, беше осуден минатиот месец на 30 дена затвор за организирање незаконски протести на опозицијата.

Додека бил во затвор, Навални бил однесен во болница со сериозен исип на лицето за кој лекарите рекле дека е алергиска реакција. Некои приврзаници се сомневаа дека тој бил отруен. 

Фото You tube

Можеби ќе ве интересира

ПОЧИНА ГЛАВНИОТ ЛЕКАР НА БОЛНИЦАТА ВО ВУХАН: Го усмрти коронавирусот

ПОЧИНА ГЛАВНИОТ ЛЕКАР НА БОЛНИЦАТА ВО ВУХАН: Го усмрти коронавирусот

(ФОТО) ПОЖАР ПРОГОЛТА ЗГРАДA: Илјадници луѓе спасуваа жива глава

(ФОТО) ПОЖАР ПРОГОЛТА ЗГРАДA: Илјадници луѓе спасуваа жива глава

НОВ ВИРУС: Се појави кај доматите

НОВ ВИРУС: Се појави кај доматите

ШОКАНТНО видео од британските улици по бурата „Денис“

ШОКАНТНО видео од британските улици по бурата „Денис“

(ВИДЕО) БУРАТА ДЕНИС ОДНЕСЕ ЖРТВИ: Делови од Британија се под вода

(ВИДЕО) БУРАТА ДЕНИС ОДНЕСЕ ЖРТВИ: Делови од Британија се под вода

НОВ НАПАД: Ракети паднаа во база во Ирак

НОВ НАПАД: Ракети паднаа во база во Ирак

(ФОТО) БРАНОВИ ОД ПО 10 МЕТРИ: Бурата Денис ја погоди Британија

(ФОТО) БРАНОВИ ОД ПО 10 МЕТРИ: Бурата Денис ја погоди Британија

ПУКАЊЕ ВО БЕРЛИН: Еден загина, има и повредени

ПУКАЊЕ ВО БЕРЛИН: Еден загина, има и повредени

НАЈСТАР ПАЦИЕНТ: На 96 години се излечи од коронавирус

НАЈСТАР ПАЦИЕНТ: На 96 години се излечи од коронавирус