24 Јуни, 2018
0.3465
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Не им „избега“ притворот на напаѓачите на Села кои граѓаните ги препознаа на фотографии

Објавено во: Македонија 19 Октомври, 2017

Осомничени за обид за убиство, тројцата напаѓачи на Зијадин Села за кои МВР побара помош од граѓаните при идентификација добија притвор.

Скопското обвинителство одлучи да им додели 30 дена притвор на Оливер Ошавковски, Сашо Сенков и Александар Јаневски-Тошта.

Овие лица МВР ги идентификуваше од снимките од Собрание на крвавиот четрвток, но побара од граѓаните помош при нивно препознавање.

За половина ден граѓаните од одзваа и на тројцата насилници идентитетот им беше препознат.

Засега одлука за притвор се чека и за уште едно лице кое е со нарушена здравствена состојба.

Пратеникот Зијадин Села беше меѓу пратениците „кои го извлекоа подебелиот крај“ односно беше најповреден кога маса народ кој протестираше на 27 април упадна во Собрание и нападна пратеници.

Во тој момент се прогласуваше собраниски претседател, а ситуацијата ескалираше при што пратеници сурово беа гаѓани со се што ќе им дојдеше при рака на насилниците па дури и со медиумска опрема односно стативи. И премиерот Заев тој ден заврши со раскрвавено чело.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Oтфрламе каква било поврзаност со нaпадот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: Oтфрламе каква било поврзаност со нaпадот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Што ќе се случи ако одлучиме дека нема да го прифатиме Договорот со Грција?

Што ќе се случи ако одлучиме дека нема да го прифатиме Договорот со Грција?

Чижов вели дека приемот на Македонија во НАТО ќе биде „грешка со последици“

Чижов вели дека приемот на Македонија во НАТО ќе биде „грешка со последици“

Шекеринска бара поддршка од земјите членки на НАТО

Шекеринска бара поддршка од земјите членки на НАТО

Прекин на водоснабдувањето во Сопиште

Прекин на водоснабдувањето во Сопиште

Можни се бегалски центри во Македонија?

Можни се бегалски центри во Македонија?

Дали денеска се чека на граница?

Дали денеска се чека на граница?

Заев: Eдинственото што можеме да речеме дека го изгубија двете страни е суетата

Заев: Eдинственото што можеме да речеме дека го изгубија двете страни е суетата

Што им порача внуката на Гоце Делчев на демонстрантите?

Што им порача внуката на Гоце Делчев на демонстрантите?