24 Октомври, 2020
0.0199

Не пропуштајте: Утре е светската премиера на новата Opel Mokka

Објавено во: Мои пари 21 Септември, 2020

• Бидете присутни дигитално: прес-конференција со шефот на Opel, Мајкл Лохшелер, во 13 часот

• Целосна програма: сите цени, сите нивоа на опременост, сите технички детали

• Од 22 септември: започнуваат нарачките и за Mokka и за електрична Mokka-е


Риселсхајм. Новата Opel Mokka е вистинска привлечност за очите. Тоа покажува сè за што се залага Opel денес и во иднина. Mokka совршено ги отелотворува вредностите на брендот Opel - германски, достапен, возбудлив - и ја воведува дизајнерската филозофија за следните десет години. Како целосно електрична Mokka-е дури вози и целосно без емисија на штетни гасови. Официјалната светска премиера и почетокот на нарачките за новaтa Мокка е утре, 22 септември 2020 година. Извршниот директор на Opel, Мајкл Лохшелер и неговиот експертски тим детално ќе ја претстават Мокка и ќе ги објават цените - и за верзиите со бензински и дизелски мотори и за електричната Mokka-е. За прв пат, електрифицираната варијанта на моделот може да се нарача и на почетокот на продажбата.


За жал, поради строгите преpораки поради Covid-19, само мала група луѓе може да учествува во настанот на самото место во Риселсхајм. Сепак, прес-конференцијата може да се гледа од 13 часот по средноевропско време на 22 септември на YouTube. Делот за прес материјалите на сајтот исто така ќе содржи нови слики и целосен прес материјал за новата Mokka во исто време.

Можеби ќе ве интересира

Макпетрол совети за патување со автомобил низ регионот

Макпетрол совети за патување со автомобил низ регионот

Huawei Mate 40 Pro е новиот крал на DxOMark

Huawei Mate 40 Pro е новиот крал на DxOMark

Чекор напред со HUAWEI Mate 40 серијата: Huawei ја претстави најмоќната постава на Mate досега

Чекор напред со HUAWEI Mate 40 серијата: Huawei ја претстави најмоќната постава на Mate досега

Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2020“ (Social Impact Award 2020)

Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2020“ (Social Impact Award 2020)

Тимот на ИРЛ ја доби првата награда за истражувачко новинарство од Европска Унија за сторијата Урбани атентатори

Тимот на ИРЛ ја доби првата награда за истражувачко новинарство од Европска Унија за сторијата Урбани атентатори

Групацијата Новоматик во Северна Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел) и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

Групацијата Новоматик во Северна Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел) и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

Битолска млекара и Пакомак донираат производи и лаптопи за децата од СОС Детско село за следење онлајн настава

Битолска млекара и Пакомак донираат производи и лаптопи за децата од СОС Детско село за следење онлајн настава

Меѓународниот Филмски фестивал КИНЕНОВА со продолжена програма на ТВ24 до крајот на ноември

Меѓународниот Филмски фестивал КИНЕНОВА со продолжена програма на ТВ24 до крајот на ноември

Повторно отворање на парфимеријата Anabella Beauty Spot во City Mall, со многу изненадувања, попусти и подароци за своите купувачи

Повторно отворање на парфимеријата Anabella Beauty Spot во City Mall, со многу изненадувања, попусти и подароци за своите купувачи