10 Август, 2020
0.0245

НЕ СУМ ИМАЛ ТАЈНИ ДОГОВОРИ СО МИЈАЛКОВ, ТОЈ НАЈДОЛГО БЕШЕ ВО ПРИТВОР - Заев за снимките

Објавено во: Македонија 12 Јули, 2020

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период излегоа во јавноста.

Доказ за тоа, според него, е тоа што за Мијалков има предмети, а тој и досега најдолго лежел во притвор.

„Доказ дека не сум се договарал со никој е тоа што Сашо Мијалков, еве сега, има 4 до 5 предмети, за еден е осуден, веднаш беше постапено по сите тие предмети со промена на власта, од Специјалното јавно обвинителство, но и судот донесе одлука. Тој веројатно беше еден од осомничените и обвинетите кој што и најмногу одлежа во притвор во целиот овој период. Сето тоа е доказ. Овие години покажаа кои сме и какви сме и кон граѓаните, и кон Шарените и слично“, рече лидерот на СДСМ. 

Заев верува, дека, како што рече, ако победи ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе се врати во земјава и ќе воспостави контрола врз судството.

„Јас сум упатен и информиран човек, и според сите мои сознанија, ако победи ВМРО-ДПМНЕ, Груевски се враќа“, рече Заев. 

Можеби ќе ве интересира

MИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Денес 422 оздравени пациенти, 109 нови и една жртва

MИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Денес 422 оздравени пациенти, 109 нови и една жртва

КОЛЕВ: Жалам, но во Куба нема да можат да го прочитаат „другарот” Апасиев!

КОЛЕВ: Жалам, но во Куба нема да можат да го прочитаат „другарот” Апасиев!

Се обеси затвореник во Идризово

Се обеси затвореник во Идризово

ДЕЦАТА ДО 10 ГОДИНИ ВО ШКОЛО, ПОГОЛЕМИТЕ ПРЕД КОМПЈУТЕР: Ова е еден од моделите, но нема заклучоци од денешниот состанок

ДЕЦАТА ДО 10 ГОДИНИ ВО ШКОЛО, ПОГОЛЕМИТЕ ПРЕД КОМПЈУТЕР: Ова е еден од моделите, но нема заклучоци од денешниот состанок

ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ: Македонија се сеќава на осуммината загинати резервисти кај Љуботенски бачила

ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ: Македонија се сеќава на осуммината загинати резервисти кај Љуботенски бачила

МВР: Се менуваат униформите по една година од Законот за јазиците

МВР: Се менуваат униформите по една година од Законот за јазиците

Заев смета дека Ахмети му прави притисок со поканата за средба на 13 август

Заев смета дека Ахмети му прави притисок со поканата за средба на 13 август

РЕГУЛАТОРИТЕ КАЖАА - цените на горивата остануваат исти, поскапува мазутот

РЕГУЛАТОРИТЕ КАЖАА - цените на горивата остануваат исти, поскапува мазутот

Италијанската амбасада во Скопје: Продолжена забраната за патување на граѓаните на Северна Македонија

Италијанската амбасада во Скопје: Продолжена забраната за патување на граѓаните на Северна Македонија