19 Февруари, 2020
0.0215

Не земајте и го мирот и спокојот, Атиџе не е „канцелариски пацов“

Објавено во: Македонија 22 Јануари, 2020

Некои би рекле дека Атиџе живее сиромашно, и фали кров на куќата, и фали поубава куќа. Не носи Prada или 501.

А всушност Атиџе е многу богата. Зошто?
Затоа што Атиџе ја има насмевката. И песната.

Затоа што нема злоба кај неа, нема гнев и лутина. Има постојана насмевка. Насмевка која плени, која ја покажува нејзината милна и добра душа.

Атиџе не барала досега ништо. Благодарение на нејзината „Медена земја“ ние дознавме како е да се биде пријател со сите, да се биде во прекрасна врска со природата, дознавме што значи секојдневен мир и спокој.

Не и го земајте тоа, Атиџе не е канцелариски пацов. Помогнете и да остане нашиот вистински претставник во светот на природата, да има уште многу пчели затоа што таа е нашиот спасител и нивна Кралица.


Фејсбук статус - пишува  Денис Јанкуловски

Можеби ќе ве интересира

АКЦИЈА ВО КРУШОПЕК: Запленета голема количина дрога

АКЦИЈА ВО КРУШОПЕК: Запленета голема количина дрога

СО ГОДИНИ СИ ЈА ЗЕМАЛ ПЕНЗИЈАТА НА ПОЧИНАТА ЖЕНА - вработен во Пошта во Тетово „лапнал“ 4 илјади евра

СО ГОДИНИ СИ ЈА ЗЕМАЛ ПЕНЗИЈАТА НА ПОЧИНАТА ЖЕНА - вработен во Пошта во Тетово „лапнал“ 4 илјади евра

ДРАМА НА „МОНСТРУМ“ - обвинетите ја прашуваа Јанкулоска, Фетаи стои на ставот дека тие се сторителите

ДРАМА НА „МОНСТРУМ“ - обвинетите ја прашуваа Јанкулоска, Фетаи стои на ставот дека тие се сторителите

Вице Заев: Не сум се сретнал со никој од „Рекет“, на криминалците им нема спас!

Вице Заев: Не сум се сретнал со никој од „Рекет“, на криминалците им нема спас!

ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа укинување на концептот „техничка влада“ во иднина

ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа укинување на концептот „техничка влада“ во иднина

Чулев: Операторот не знае како треба да изгледаат пасошите, проблем е новото уставно име

Чулев: Операторот не знае како треба да изгледаат пасошите, проблем е новото уставно име

АЕК ќе ги блокира странските броеви: Секако не кревајте

АЕК ќе ги блокира странските броеви: Секако не кревајте

Гордана Јанкулоска: За „Монструм“ прв ме извести Ивица Анчевски - Пуки

Гордана Јанкулоска: За „Монструм“ прв ме извести Ивица Анчевски - Пуки

Милошоски го предаде аудио-материјалот: Обвинителството да го повика Заев

Милошоски го предаде аудио-материјалот: Обвинителството да го повика Заев