02 Декември, 2020
0.0272

Нефи Усеини на операција во Турција

Објавено во: Македонија 26 Октомври, 2020

Нефи Усеини, советникот на ДУИ во Општина Охрид, заминал на операција во Турција, поради што  утрово повторно е одложено судењето против него и брат му за нанесување повреди на Спиро Топаловски.

Одбраната на бизнисменот, кој на јавноста и е познат по спорните градби во Охрид, го информираше судот дека поради операција во Турција тој не бил во можност да присуствува на денешното рочиште, објавува ТВ 21.

Судот сепак побара да му биде доставена медицинска документација за лекување во странство и најави дека ќе бидат спроведени со полциска придружба доколку Усеини не се појави на следното рочиште.

Следното рочиште е закажано за 27-ми ноември, а закажан е уште еден термин на 3-ти декември со цел забрзување на процесот.

Браќата Усеини се обвинети за насилство, откако го нападнаа Топаловски на јавно место летоска во охрид.


Можеби ќе ве интересира

Георгиевски за БГНЕС: Бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија

Георгиевски за БГНЕС: Бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почина Eнвер Малиќи, денес има над 1.000 заразени со коронавирус

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почина Eнвер Малиќи, денес има над 1.000 заразени со коронавирус

Груевска Маџоска: Се откажуваме од се она што не прави посебни

Груевска Маџоска: Се откажуваме од се она што не прави посебни

Македонија бележи нови 1.069 заразени и 29 починати од коронавирусот

Македонија бележи нови 1.069 заразени и 29 починати од коронавирусот

Утре блокада во 15 градови

Утре блокада во 15 градови

Со посебни протоколи ќе се отворат скијачките центри

Со посебни протоколи ќе се отворат скијачките центри

Реакција на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“: Македонската државност е заснована врз антифашистички начела

Реакција на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“: Македонската државност е заснована врз антифашистички начела

Украден е паричник од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички

Украден е паричник од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички

ЗА ЏАМБАСКИ ВЕЛЕС БИЛ БУГАРСКИ ГРАД: Кажа под кои услови би го признале македонското малцинство

ЗА ЏАМБАСКИ ВЕЛЕС БИЛ БУГАРСКИ ГРАД: Кажа под кои услови би го признале македонското малцинство