21 Јануари, 2019
0.3018
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Некогаш најубавиот Хрват среќа нашол во Индонезија: Во далечна земја ќе продава ќебапи

Објавено во: Балкан 11 Јануари, 2019

Поранешниот Мистер на Хрватска Бруно Орешковиќ приватна и бизнис среќа нашол во Азија каде отвора ресторан. 

Пред десет години, со неполни деветнаесет години Бруно Орешковиќ стана Мистер на Хрватска. Десет години подоцна овој млад човек води успешен бизнис на Бали и две години е во брак со сопругата Патриција која ја запознал во Џакарта.

„Во Индонезија прв пат во посета и дојдов на поранешната девојка, требаше да биде само годишен одмор, но се вљубив во островот и одлучив да останам. Најтешко ми е тоа што морав да го оставам семејството и пријателите. Секогаш сакав авантури и патувања така што знаев дека нема да останам во Хрватска засекогаш, а во Азија сум веќе осум години. Првите шест живеев секоја година околу половина година на Бали, а останатите би ги живеел во Кина, Кореја, Сингапур, Хонг Конг, Малезија, Тајланд...“ , скромно раскажува овој нетипичен мистер кој во тој период бил многу баран модел на азискиот пазар и поради тоа и толку се селел.

Во моментот е во процес на отворање хрватски ресторан во близина на теретаната која е во негова сопственост, а ресторанот ќе се вика Балканс. 

Храната ќе биде едноставна, од кебапи до плескавици, а ќе ги прави Иван од Загреб, еден од неговите најдобри пријатели, пишува vecernji.hr.


Можеби ќе ве интересира

За Ципрас ратификацијата на Договорот од Преспа е патриотска должност

За Ципрас ратификацијата на Договорот од Преспа е патриотска должност

Најпотресен момент на Водици: Јована го победи ракот, па доплива до светиот крст-ги расплака сите!

Најпотресен момент на Водици: Јована го победи ракот, па доплива до светиот крст-ги расплака сите!

(ВИДЕО) Хрватски пензионер објасни кој е најдобар лек против грип, од неговата порака за пензионери ќе се смеете цел ден

(ВИДЕО) Хрватски пензионер објасни кој е најдобар лек против грип, од неговата порака за пензионери ќе се смеете цел ден

Колку е максималната казна затвор во земјите на Балканот?Македонија меѓу оние кои имаат доживотна

Колку е максималната казна затвор во земјите на Балканот?Македонија меѓу оние кои имаат доживотна

Протести дури и во Преспа против Спогодбата

Протести дури и во Преспа против Спогодбата

По седум години пауза екс албански политичар се враќа на сцена

По седум години пауза екс албански политичар се враќа на сцена

(ВИДЕО) СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ КОТОР: Паѓал град колку лешник

(ВИДЕО) СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ КОТОР: Паѓал град колку лешник

(ВИДЕО) Дачиќ му испеа две песни на Путин

(ВИДЕО) Дачиќ му испеа две песни на Путин

Нема ни вода, ни струја, пешачи по 3 км до училиштето, но ги има сите петки

Нема ни вода, ни струја, пешачи по 3 км до училиштето, но ги има сите петки