17 Јули, 2019
0.0193

НЕМИЛ НАСТАН: 54 годишен Македонец починал во Банско

Објавено во: Македонија 16 Јануари, 2019

На бугарските зимски центри починал Македонецот Панче.

Според информации од бугарските медиуми 54 годишен маж со иницијали П.К. во близина на Банско доживеал инфаркт а брзата помош можела да констатира само смрт.

Немилиот настан се случил на паркинг на ски-патеката Кулиното а починатиот и претходно имал проблеми со срцето, пишуваат уште медиумите.

Овие денови бугарските зимски центри се соочуваат со голем број туристи но и незгоди. Пред една недела загинаа двајца сноубордери а петтмина Македонци беа извлечени од провалија во која паднале скијајки по неозначени патеки.

Можеби ќе ве интересира

Грчева: Нека ги запалат маиците шарените што ги шетаа со талентката со просек 6

Грчева: Нека ги запалат маиците шарените што ги шетаа со талентката со просек 6

ФОКУС НА ДЕНОТ: Случајот „Рекет“ ја тресе Македонија, се огласија партиите

ФОКУС НА ДЕНОТ: Случајот „Рекет“ ја тресе Македонија, се огласија партиите

Ќе „летаат“ седум директори од ДУИ

Ќе „летаат“ седум директори од ДУИ

Заев: Јавното обвинителството да каже дали Јанева е вмешана во случајот со Бојан Јовановски

Заев: Јавното обвинителството да каже дали Јанева е вмешана во случајот со Бојан Јовановски

Рускоска вели дека има поврзаност помеѓу првоосомничениот и јавниот обвинител

Рускоска вели дека има поврзаност помеѓу првоосомничениот и јавниот обвинител

Што ќе преземе СДСМ ако некој од нивните редови се огрешил во скандалот со рекет?

Што ќе преземе СДСМ ако некој од нивните редови се огрешил во скандалот со рекет?

Дали случувањата во СЈО ги загрозуваат евроинтеграциите?

Дали случувањата во СЈО ги загрозуваат евроинтеграциите?

Со хеликоптер на МВР извлечено е девојче од Селечка Планина

Со хеликоптер на МВР извлечено е девојче од Селечка Планина

Koj е нарачателот од „Рекет“?

Koj е нарачателот од „Рекет“?