06 Јуни, 2020
0.0229

НЕОБИЧНО: Направија приколка од пердуви од кокошки

Објавено во: Свет 21 Мај, 2019

Мексикански дизајнери создадоа приколка од пердуви од кокошки.

Дизајнерите од Ново Мексико претставија приколка во форма на солза направена од ултралесни композитни материјали добиени од пердуви од кокошки. Приколката е дизајнирана да врши минимален притисок врз моторот на возилото и да не го опотоварува вашиот паричник, а го носи името T250LX.

Приколката тежи само 135 килограми и може да ја влечат и енергетски ефикасни возила како што се електричните автомобили. Секоја приколка е направена така за истовремено да биде лесна за влечење и екстремно цврста за да издржи товар.

Приколката може да собере четворица патници и всушност, претставува и шатор кој може да се адаптира во зависност од потребите на луѓето. 

Можеби ќе ве интересира

РУСИТЕ РАЗВИВААТ НОВ СНАЈПЕР - еве до каде ќе може да погоди

РУСИТЕ РАЗВИВААТ НОВ СНАЈПЕР - еве до каде ќе може да погоди

ГЕРМАНСКИ ДОКТОР ШОКИРА - короната е плод на мафијашка измама, главната цел на мерките е паника

ГЕРМАНСКИ ДОКТОР ШОКИРА - короната е плод на мафијашка измама, главната цел на мерките е паника

(ВИДЕО) Гневни демонстранти запалија полицаец во Мексико

(ВИДЕО) Гневни демонстранти запалија полицаец во Мексико

Луѓето да носат маски за лице од ткаенина, порача СЗО

Луѓето да носат маски за лице од ткаенина, порача СЗО

СОСТОЈБА ВО СВЕТОТ: Скоро седум милиони заразени со коронавирус

СОСТОЈБА ВО СВЕТОТ: Скоро седум милиони заразени со коронавирус

НАЈТОПОЛ МАЈ: Во Сибир имало за 10 степени повисоки температури

НАЈТОПОЛ МАЈ: Во Сибир имало за 10 степени повисоки температури

ЗЕМЈА КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ЛЕТУВАТЕ: Ги тргнаа рестрикциите и чекаат туристи

ЗЕМЈА КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ЛЕТУВАТЕ: Ги тргнаа рестрикциите и чекаат туристи

ЦРН БИЛАНС: Oваа земја ја надмина Италија по бројот на жртви од коронавирусот

ЦРН БИЛАНС: Oваа земја ја надмина Италија по бројот на жртви од коронавирусот

ФРАНЦИЈА ТОНЕ ВО ДОЛГОВИ: Toj достигна 121 отсто од БДП

ФРАНЦИЈА ТОНЕ ВО ДОЛГОВИ: Toj достигна 121 отсто од БДП