04 Март, 2021
0.0231

Неодолива A1 понуда за припејд сегментот во мобилната телефонија: 10GB за 299 денари сурфање цел месец

Објавено во: Мои пари 18 Февруари, 2021

А1 Македонија го збогатува своето припејд портфолио во мобилната телефонија и ја објавува најновата исклучително поволна промотивна понудаза сите припејд корисници на мобилната телефонија со која добиваат 10 GB интернет за опуштено сурфање цел месец, за само 299 ден.

Постојните А1 припејд корисници месечниот пакет со 10GB интернет можат да го активираат преку апликацијата Мојот А1 или со испраќање SMS порака на бројот 1410 со текст 10GB, а пакетот е достапен за користење откако корисникот ќе добие потврда преку SMS-порака.

Исто така, во рамки на останатите месечни интернет пакети промотивно се зголемува вклучениот интернет за истиот износ на месечна претплата. Со месечниот пакет од 500МB за 99 денари се добива промотивно 1GB, со месечниот пакет од 6GB за 399 денари се добива 15GB, а со месечниот пакет од 15GB за 999 денари промотивно се добива дури 50GB.

Новите припејд корисници треба да изберат А1 Припејд SIM-картичка за 299 денари при што добиваат една SIM-картичка со вклучени 10GB интернет, илиА1 Duo за 399 денари со две SIM-картички, секоја со вклучени 10GB интернет кои можат да се користат во првите 2 недели од активирањето на SIM-картичките.

Новите припејд корисници добиваат и неограничени разговори во мрежата на А1 во првата недела од активацијата и 50 денари кредит што можат да го искористат за која било услуга.

Со оваа најнова промоција, А1 Македонија уште еднаш ја потврдува својата заложба за креирање услуги кои овозможуваат неограничена комуникација и врвно корисничко искуство за сите свои корисници во припејд мобилната телефонија.

Дополнителни информации за најновата припејд понуда можете да добиете на www.A1.mk, во продажните центри на А1 Македонија низ целата земја како и во Конталт Центарот со повик на 1234. 


ПР објава


Можеби ќе ве интересира

Светска премиера на Cross Turismo: Практичната верзија на Porsche Taycan

Светска премиера на Cross Turismo: Практичната верзија на Porsche Taycan

Станете виртуелен ренџер и учествувајте во зачувување на загрозени животински видови во африканската савана

Станете виртуелен ренџер и учествувајте во зачувување на загрозени животински видови во африканската савана

Групација Триглав во 2020 година: Успешно работење во исклучително тешка година

Групација Триглав во 2020 година: Успешно работење во исклучително тешка година

Бројот на апликации во Huawei AppGallery речиси двојно зголемен за 1 година

Бројот на апликации во Huawei AppGallery речиси двојно зголемен за 1 година

Осмомартовски шопинг со American Express картичките на Силк Роуд Банка

Осмомартовски шопинг со American Express картичките на Силк Роуд Банка

Екрани насекаде, екрани за сите - Samsung ги претстави новите аудиовизуелни уреди за 2021 година

Екрани насекаде, екрани за сите - Samsung ги претстави новите аудиовизуелни уреди за 2021 година

НОВА ЕКСПОЗИТУРА НА ИУТЕКРЕДИТ ВО СКОПЈЕ

НОВА ЕКСПОЗИТУРА НА ИУТЕКРЕДИТ ВО СКОПЈЕ

Техномаркет денес со големи попусти го отвори својот нов продажен салон во Скопје - Капитол Мол

Техномаркет денес со големи попусти го отвори својот нов продажен салон во Скопје - Капитол Мол

Македонската сликовница „Џиновска продавница за фантазии“ на Бистра Георгиева е достапна на три континенти

Македонската сликовница „Џиновска продавница за фантазии“ на Бистра Георгиева е достапна на три континенти