15 Август, 2018
0.2647

Нестабилно време и денес: какви се прогнозите за попладне?

Објавено во: Македонија 14 Јуни, 2018

Нестабилното време кое почна вчера продолжува и попладнево  но метеоролозите најавуваат дека процесите ќе бидат послаби.

Најинтензивни процеси за денеска се најавени скоро насекаде во државата а она што се најавува е купесто-дождовна облачност.

Највите се за пороен дожд, грмежи, силен ветер а југоисточниот регион да очекува можни повремени врнежи од град. 

Од  25°С  до  32°С се најавите за  максимална температура, сепак најавите се за послаб интензите на процесите денеска.

Можеби ќе ве интересира

ГО НАСЛЕДИ ЧАВКОВ, АМА ЗА КРАТКО: Лазо Велковски ќе се збогува од БЈБ

ГО НАСЛЕДИ ЧАВКОВ, АМА ЗА КРАТКО: Лазо Велковски ќе се збогува од БЈБ

Кого обвини Насер Селмани за медиумски рекет поврзан со референдумот?

Кого обвини Насер Селмани за медиумски рекет поврзан со референдумот?

Колку туристи ќе имаме до крајот на годината?

Колку туристи ќе имаме до крајот на годината?

Мицкоски го чува полиција?

Мицкоски го чува полиција?

Благој Нацоски требал да помине по мостот кој се урна во Џенова

Благој Нацоски требал да помине по мостот кој се урна во Џенова

Владата го разреши Лазе Велковски од БЈБ

Владата го разреши Лазе Велковски од БЈБ

МВР: Началникот на Алфите бил на извршување на службени задачи со службено возило во Охрид

МВР: Началникот на Алфите бил на извршување на службени задачи со службено возило во Охрид

ВНИМАВАЈТЕ: Циклонот Глорија носи обилни дождови

ВНИМАВАЈТЕ: Циклонот Глорија носи обилни дождови

Фатил крадци, ги затворил во подрум и ги тепал

Фатил крадци, ги затворил во подрум и ги тепал