20 Февруари, 2019
0.3084
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.24    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51523.09    0.29%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.11    -0.09%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

Неверојатна бројка на неважечки ливчиња на изборите во БИХ

Објавено во: Балкан 10 Октомври, 2018

Босанската национална телевизија потври дека на изборите во БИХ за претседателство дури половина милион гласачки ливчиња биле неважечки, иако официјално се уште не е потврдено на сите нивоа.

Во БИХ право на глас имаат нешто повеќе од три милиони државјани. Голем број на ливчиња беа поништени, откако на истите беа пишувани имиња на пеачи и фудбалери.

- Внимавајте, 400.000! Опозицијата, каде си? Ги каниме луѓето да масовни протести, да бараат поништување и да се одржат нови избори, овој пат организирани од страна на ОБСЕ и меѓународната заедница! - напиша новинарот Нермин Бизе на неговата Фејсбук страница.

На прашањето за тоа како тој дошол во овие шокантни бројки, тој објасни дека на официјалниот сајт на Централната изборна комисија (ЦИК) не се собрани сите неважечки ливчиња на сите нивоа и дека вкупната сума на сите резултати, кога ќе пристигнат, ќе надминува половина милион евра.Можеби ќе ве интересира

Семејството со години лажело дека контактира со Јасмина, додека нејзиното тело било во замрзнувач-два мотиви за свирепото убиство?

Семејството со години лажело дека контактира со Јасмина, додека нејзиното тело било во замрзнувач-два мотиви за свирепото убиство?

Маж се разнесе со бомба во Србија

Маж се разнесе со бомба во Србија

Хрватска шокирана од морбиден чин: Ја убила сестра си, па ја чувала во замрзнувач 20 години

Хрватска шокирана од морбиден чин: Ја убила сестра си, па ја чувала во замрзнувач 20 години

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска