14 Ноември, 2019
0.0237

НЕВРАБОТЕНА НЕ САКАЛА ДА ЧЕКА: Досега поминала половина свет

Објавено во: Балкан 15 Јуни, 2019

Сара Отузбир(25) од Травник две години барала работа, по што не успеала да најде работа во БиХ, и решила да ги одложи студиите и да замине на брод. 

Таа е доказ дека во БиХ не може лесно да се најде работа. 

„Едноставно ми „пукна“ филмот и решив да отидам на крузер“, вели оваа девојка. 

Сакала отсекогаш да патува и на свои 22 години се пријавила за работа на брод. 

За „Princess cruises“ одработила два договори и го прошетала пола свет. 

На брод девојката работи како келнерка во бар. 

Ги посетила САД, Медитеранот, Хаваи, Тахири, Кариби, Нов Зеланд и други места. 

Таа на брод не работи за плата, туку на процент. Вели дека е убаво да се врати дома, да може нешто да се дозволи за себе, но и да им помогне на родителите. 

Можеби ќе ве интересира

Вархели: Ние мора да го прифатиме Западен Балкан

Вархели: Ние мора да го прифатиме Западен Балкан

Притвор за македонскиот газда Шефкет Демировски

Притвор за македонскиот газда Шефкет Демировски

(ВИДЕО+ФОТО) Викторија направи пустош во Грција, летувалиштата покриени со камења

(ВИДЕО+ФОТО) Викторија направи пустош во Грција, летувалиштата покриени со камења

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ: По Хрватска, под вода е и дел од Словенија

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ: По Хрватска, под вода е и дел од Словенија

(ВИДЕО) За едно деноноќие во Хрватска наврнаа 222 литри дожд на метар квадратен

(ВИДЕО) За едно деноноќие во Хрватска наврнаа 222 литри дожд на метар квадратен

ЦРНА ГОРА КАЖА „НЕ“ НА „МИНИ ШЕНГЕН“: Не сакаат да губат енергија

ЦРНА ГОРА КАЖА „НЕ“ НА „МИНИ ШЕНГЕН“: Не сакаат да губат енергија

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Падна фасада на училиште, пожарникарите отстрануваат искршени дрвја

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Падна фасада на училиште, пожарникарите отстрануваат искршени дрвја

ПО СРЕДБАТА СО МАКРОН: Вучиќ убеден дека иницијативата „мини Шенген“ ќе и претходи на ЕУ

ПО СРЕДБАТА СО МАКРОН: Вучиќ убеден дека иницијативата „мини Шенген“ ќе и претходи на ЕУ

(ВИДЕО) ПЕКАР ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ: Има вистинска шума на покривот од куќата

(ВИДЕО) ПЕКАР ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ: Има вистинска шума на покривот од куќата