27 Февруари, 2020
0.0314

Николовски тврди дека изработено е цело досие за корупцијата во државата

Објавено во: Македонија 19 Јуни, 2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски синоќа во Топ Тема, изјави дека Владата уште во март знаела дека во јуни нема да добие датум за преговори.

Според него, неколку држави членки на ЕУ имаат изработени засебни извештаи за состојбата во Македонија. Во нив, Николовски тврди дека е изработено цело досие за корупцијата во државата.

Од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека во октомври, Европската Унија ќе и даде одредници на Македонија, а не датум.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нема нови заразени од корона, 12 луѓе се во изолација

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нема нови заразени од корона, 12 луѓе се во изолација

АПЕЛ: Граѓаните да го избегнуваат движењето по патеки покриени со дрвја

АПЕЛ: Граѓаните да го избегнуваат движењето по патеки покриени со дрвја

Филипче: Резултатите се негативни за лицето кое пристигнало од Италија

Филипче: Резултатите се негативни за лицето кое пристигнало од Италија

Чулев кажа за колку време ќе стигне првата пратка со пасоши

Чулев кажа за колку време ќе стигне првата пратка со пасоши

Mеѓу изолираните има и деца

Mеѓу изолираните има и деца

Филипче: Двајца пациенти се негативни, за час и половина ќе има резултати и за друго лице

Филипче: Двајца пациенти се негативни, за час и половина ќе има резултати и за друго лице

ВО ЖИВО: Прес - конференција на Венко Филипче

ВО ЖИВО: Прес - конференција на Венко Филипче

(ФОТО) ШТО Е СИГУРНО, СИГУРНО Е - вонредна дезинфекција на автобусите на ЈСП

(ФОТО) ШТО Е СИГУРНО, СИГУРНО Е - вонредна дезинфекција на автобусите на ЈСП

Османи со фотка од Ахмети објави за шпанската ратификација

Османи со фотка од Ахмети објави за шпанската ратификација