19 Ноември, 2018
0.2959
    ALK 8249.6    0%     CEVI 1000.65    0.06%     GRNT 824.44    -0.12%     KMB 5248.77    -0.75%     MERM 1999    -1.09%     MPT 48858.85    -1.15%     MTUR 5000    0%     NEME 1250    0%     OHB 6700    -0.74%     RMDEN14 96.4    0.1%     RMDEN17 96.6    0.1%     RZLE 21    31.25%     SBT 2151    -9.06%     STB 1287.47    0.1%     STBP 1255    0.08%     TETE 2430.04    -2.72%     UNI 2301    -1.16%     VITA 9200    0.12%

НИЛСЕН ГО ИМЕНУВАШЕ НОВИОТ РАКОВОДИТЕЛ ЗА АДРИАТИК РЕГИОНОТ

Објавено во: Мои пари 11 Јули, 2018

Нилсен, глобална компанија за мерење и анализа на податоци, го назначи Мирослав Тасиќ за нов лидер на пазарот за регионот Адриатик. Неговиот претходник Андреј Двојченков презема нова улога во компанијата Нилсен како лидер на кластерот кој ги опфаќа Арапскиот Полуостров и Пакистан.

Тасиќ со себе носи 15 годишно искуство во маркетинг истражувањата, FMCG секторот и фармацевтската индустрија стекнато во различни региони на Југоисточна Европа, Блискиот Исток и Африка. За време на неговата кариера тој имал различни стратешки улоги, како од страна на агенциите така и од страна на клиентите, а неговите лидерски способности и одговорности со време се зголемувале. Пред новата улога, Тасиќ го водел тимот за аналитика, увид и прогноза за Блискиот Исток, Африка и Турција во една глобална истражувачка фармацевтска компанија во Дубаи.

Како нов лидер на пазарот за Адриатик, Тасиќ ќе игра клучна улога во развојот и спроведувањето на бизнисстратегијата на Нилсен и постигнување на целите за раст, додека континуирано ќе ја надоградува извонредната репутација во поглед на квалитетна услуга, испорака и поддршка на клиентите во регионот.

Можеби ќе ве интересира

Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ во Скопје вградено второто целосно вештачко срце

Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ во Скопје вградено второто целосно вештачко срце

Доделени стипендиите од ОКТА за десетте студенти на УКИМ

Доделени стипендиите од ОКТА за десетте студенти на УКИМ

Саниран дефектот на Ѓорѓи Димитров раскрсница со Локов

Саниран дефектот на Ѓорѓи Димитров раскрсница со Локов

Освоен 160 МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ: Ова е среќникот

Освоен 160 МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ: Ова е среќникот

Нема вода на Ѓорѓи Димитров поради дефект

Нема вода на Ѓорѓи Димитров поради дефект

Новата сказна „Биби и џиновите“ ги освои и децата и родителите

Новата сказна „Биби и џиновите“ ги освои и децата и родителите

По што се разликува Black Friday во Македонија и во Америка

По што се разликува Black Friday во Македонија и во Америка

Еуромакс Ресоруцес: Поддршката за развој на проектот уште еднаш се потврди со значајното присуство на информативната средба

Еуромакс Ресоруцес: Поддршката за развој на проектот уште еднаш се потврди со значајното присуство на информативната средба

Заменик претседателот на Владата Анѓушев дел од Виенскиот економски форум

Заменик претседателот на Владата Анѓушев дел од Виенскиот економски форум