07 Март, 2021
0.0190

Нина Ангеловска и прослави 10 годишен јубилеј на својата „Групер“

Објавено во: Економија 23 Јануари, 2021

Поранешнта министерка за финансии, Нин Ангеловска, прослави десетгодишница од постоењето на нејзината компанија за е-трговија Групер.
„10 години Grouper.mk

10 години тимска работа, предизвици, солуции, ups and downs, емоции, пасија, е-трговија, ролеркостер...“, напиша сопственичкт на компанијата и екс прва финансиерка Ангеловска. 

Неодамна оваа компанија бараше преку оглси, но и преку инстаграм, шестмина вработени за нејзината фирма. За шесте позиции се повикуваа да се пријават млади и амбициозни луѓе. 

Се бараа Проект менаџер за Групер шопинг мол, специјалист за продажба, видео едитор, графички дизајнер, референт за финансии и менаџер за социјални медиуми. 

Тоа покажува дека овој првичен бизнис на кој сега пак му се врати екс министерката за финансии, е во добра кондиција, или едноставно, неа и оди добро во овој бизнис ангажман. 

Покрај ова, Нина Ангеловска кон крајот на минатата година, на предлог на Владата, беше избрана и за член на Одборот на директори на Македонски телеком. 

Можеби ќе ве интересира

ВО ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА МАЛКУМИНА МИСЛЕЛЕ НА НОВА КОЛА - увозот на нови автомобили лани се струполи за 33 отсто

ВО ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА МАЛКУМИНА МИСЛЕЛЕ НА НОВА КОЛА - увозот на нови автомобили лани се струполи за 33 отсто

ПРОПАДНАА ОСМОМАРТОВСКИТЕ ПОНУДИ - Иако цените се поволни, интересот е слаб

ПРОПАДНАА ОСМОМАРТОВСКИТЕ ПОНУДИ - Иако цените се поволни, интересот е слаб

Инвестицискиот циклус на „Макпетрол“ АД продолжува, реновирана и модернизирана бензинската станица во центарот на Тетово

Инвестицискиот циклус на „Макпетрол“ АД продолжува, реновирана и модернизирана бензинската станица во центарот на Тетово

БЕКТЕШИ СО СТУДЕН ТУШ ДО СМЕТКОВОДИТЕЛИТЕ: Тие бараа пролонгирање за завршните сметки до 31 март, власта ги одби

БЕКТЕШИ СО СТУДЕН ТУШ ДО СМЕТКОВОДИТЕЛИТЕ: Тие бараа пролонгирање за завршните сметки до 31 март, власта ги одби

Граѓани, компании и институции во осигурување вложиле 163,7 милиони евра

Граѓани, компании и институции во осигурување вложиле 163,7 милиони евра

Угостителите ги налутија музичарите: Зошто пејачите да не пеат со визири

Угостителите ги налутија музичарите: Зошто пејачите да не пеат со визири

Биткоинот „шпанско“ село за инвеститорите: Не знаат што е „блокчеин“, ниту „копање“ а купуваат криптовалути

Биткоинот „шпанско“ село за инвеститорите: Не знаат што е „блокчеин“, ниту „копање“ а купуваат криптовалути

Турци за 6,5 милиони евра ја купија фабриката за кабли во Неготино од банка и се пред добивање на субвенции

Турци за 6,5 милиони евра ја купија фабриката за кабли во Неготино од банка и се пред добивање на субвенции

Кој во „корона“ со речиси преполовена продажба направи профит од 8,3 милиони евра?

Кој во „корона“ со речиси преполовена продажба направи профит од 8,3 милиони евра?