21 Април, 2021
0.0206

НЛБ Банка на дресовите на европскиот ракометен шампион РК Вардар 1961

Објавено во: Мои пари 31 Август, 2020

Една од нашите најголеми банки НЛБ Банка и двократниот, а воедно и актуелен шампион на Европа и повеќекратен освојувач на македонската ракометна Супер лига и на Mакедонскиот супер куп,„РК Вардар 1961“ склучија договор за спонзорство за тековната спортската сезона 2020/2021. Ова партнерство ќе го донесе логото на НЛБ Банка на дресовите на европскиот ракометен шампион кој и годинава ќе се бори на терените за да ја оправда европската титула.


„Кога два успешни титани ќе си подадат рака за соработка успесите се неизбежни. Ни причинува вистинско задоволство да го поддржиме тимот кој победува. Вардар е клуб со долга традиција и име со трофејна историја, а нашата Банка сериозен спонзор кој има за цел да биде поддршка и ветар во грб за постигнување на нови резултати на кои сите ќе бидеме горди. НЛБ Банка како општествено одговорна компaнија отсекогаш била тука не само како партнер во спортот туки и кај сите други значајни сегменти од општественото живеење. Оваспонзорство е уште едно продолжување на партнерството со црвено-црните кои од оваа година се со добро познатиот старо-нов сопственик г. Михајло Михајловски под новото име РК Вардар 1961. Длабоко и искрено веруваме дека ова пријателство ќе премине во традиција“, велат од Банката.


За време на заостанатиот четвртфинален натпревар против екипата на РК Нексе од Нашице, Хрватска од СЕХА Газпром лигата од претходната сезона, кој се одржа на 29.08.2020 година во СЦ Јане Сандански, на дресовите на ракометните шампиони можевме да го забележиме и новиот дрес на кој е истакнато логото на НЛБ Банка. И во услови на пандемија и отежнати и ограничени протоколи за игра насмевката и ентузијазмот кај екипата беше забележителна.


РК Вардар 1961 за периодот кој следи се подготвуваат за завршниот турнир во СЕХА Газпром лигата кој ќе се одржи во Задар, Хрватска од 4 до 6 септември, 2020 година и за почеток на новата сезона во  ЕХФ Лигата на шампионите. Им посакуваме многу среќа и успех!


Можеби ќе ве интересира

Како детското штедно осигурување ја гарантира иднината на детето?

Како детското штедно осигурување ја гарантира иднината на детето?

НЛБ Банка повторно со поддршка на микро и малите претпријатија преку проектот НЛБ Рамка за помош

НЛБ Банка повторно со поддршка на микро и малите претпријатија преку проектот НЛБ Рамка за помош

Најдобрите меѓусезонски намалувања стартуваат од денеска во Fashion Group!

Најдобрите меѓусезонски намалувања стартуваат од денеска во Fashion Group!

#ВозможноЕ - Вклучи се и следи го во ЖИВО првиот онлајн настан за амбициозна #КлиматскаАкцијаСега

#ВозможноЕ - Вклучи се и следи го во ЖИВО првиот онлајн настан за амбициозна #КлиматскаАкцијаСега

АСОМ: Повеќе од 250 коментари на ЕНЕР ги потврдуваат негативните последици од измените на Законот за игри на среќа

АСОМ: Повеќе од 250 коментари на ЕНЕР ги потврдуваат негативните последици од измените на Законот за игри на среќа

Компанијата Samsung освои дури 71 iF награди за дизајн

Компанијата Samsung освои дури 71 iF награди за дизајн

Глобал брендс магазин ја прогласи Халкбанк за „Најдобар финансиски бренд за 2021 година“

Глобал брендс магазин ја прогласи Халкбанк за „Најдобар финансиски бренд за 2021 година“

Онлајн-промоција на книгата „Основен тренинг за живот“ од светски познатиот тренер Марино Башиќ

Онлајн-промоција на книгата „Основен тренинг за живот“ од светски познатиот тренер Марино Башиќ

Силк Роуд Банка постави нов банкомат во Битола

Силк Роуд Банка постави нов банкомат во Битола