16 Октомври, 2019
0.0255

Ноќевање од 80.000 евра: Ви посакуваме барем една вечер да поминете овде

Објавено во: Свет 07 Октомври, 2019

Точно е дека една вечер во овој апартман би ве чинела скоро колку да купите двособен стан во центарот Скопје, но дефинитивно постои причина зошто „Катара“ втора година по ред беше прогласен за најдобар апартман во светот.

Сместен во хотелот „ Ekselzior hotel Galia“ во Милано, има своја конференциска сала, бања, простран базен и четири спални соби - со огромни кралски кревети, лустери од венецијанско стакло Мурано и секоја соба со своја тема во бојата и декорациите.

Покрај тоа, постои трпезарија со маса за десет лица, а како дел од хотелската понуда, гостите од апартманот „Катара“ имаат и батлер услуга 24 часа на ден.


Можеби ќе ве интересира

УЛТИМАТУМ: Ердоган бара курдските борци до вечер да ја напуштат североисточна Сирија

УЛТИМАТУМ: Ердоган бара курдските борци до вечер да ја напуштат североисточна Сирија

Познато каде ќе биде границата по Брегзит

Познато каде ќе биде границата по Брегзит

Уште една земја ќе оди на референдум за независност

Уште една земја ќе оди на референдум за независност

(ВИДЕО) ЧЕРНОБИЛ Е ДОМ НА НАЈУПОРНИТЕ: Не го напуштиле и покрај катастрофата

(ВИДЕО) ЧЕРНОБИЛ Е ДОМ НА НАЈУПОРНИТЕ: Не го напуштиле и покрај катастрофата

БРЕГЗИТ САГА: На Џонсон му тече времето, ќе падне договор во последен момент?

БРЕГЗИТ САГА: На Џонсон му тече времето, ќе падне договор во последен момент?

ЕУ БАРА ТУРЦИЈА ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД СИРИЈА: Eрдоган не попушта

ЕУ БАРА ТУРЦИЈА ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД СИРИЈА: Eрдоган не попушта

Орбан го призна поразот: Опозицијата ќе ја „буди“ Будимпешта во Европа

Орбан го призна поразот: Опозицијата ќе ја „буди“ Будимпешта во Европа

(ВИДЕО) СИЛЕН ТАЈФУН СЕ БЛИЖИ ДО ЈАПОНИЈА: Евакуирани милиони, има жртви, ветер корне кровови

(ВИДЕО) СИЛЕН ТАЈФУН СЕ БЛИЖИ ДО ЈАПОНИЈА: Евакуирани милиони, има жртви, ветер корне кровови

Шведска бара ЕУ да воведе ембарго за извоз на оружје во Турција

Шведска бара ЕУ да воведе ембарго за извоз на оружје во Турција