23 Јуни, 2018
0.3701
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Nomad – нова специјализирана продавница за врвни светски брендови на велосипеди

Објавено во: Мои пари 10 Октомври, 2017

Минатиот четврток со неформален настан за пријатели и бизнис соработници беше отворена Nomad, нова специјализирана продавница за велосипеди од најпосакуваните светски брендови, најсовремена велосипедска опрема и врвен професионален сервис, лоцирана на ул. ,,Св. Кирил и Методиј“, спроти старата Железничка станица во заградата на Аутомакедонија.

Nomad е прва продавница од овој вид во регионот, hi-tech продажен центар каде што можат да се најдат велосипеди, велосипедска опрема и тротинети од врвни светски брендови како што се Ghost, Haibike, Winora, Micro, Thule, Kreidler, Alpina, Axa, SKS и многу други. Покрај велосипеди, во Номад може да се пронајдат скии и скијачка опрема, сноуборди и сноуборд опрема и што уште не...

Новитет на нашиот пазар се е-велосипедите, иновативни, практични и многу поважно од сè, еколошки превозни средства кои за првпат во Македонија се достапни во Nomad.


Nomad е надополнување на Scout Оutdoor Shop,продавница за спортска и рекреативна опрема за ентузијасти кои сакаат да истражуваат во природа, со богат избор на опрема за планинарење, алпинизам, кампување, опрема за спортови на вода и слично. За прв пат во земјава и регионот Nomad поставува стандарди во велосипедизмот, со визија за иднина со повисока свест за практикување вакви активности и унапредување и развој на инфраструктурата.

По принципот „сè на едно место“, Nomad не вклучува само производи од реномираните брендови, туку и професионален сервис, со искусен и посветен тим, подготвен да одговори на сите барања. Тимот на Nomad e високо квалификуван, со врвни познавања од областа на велосипедите, опремата, како и сите останати производи што можат да се најдат во Nomad. Нивното знаење и искуство се секогаш достапни за купувачите кои со сигурност ќе го пронајдат совршениот велосипед.

Во пријатен амбиент присутните се запознаа со исклучителните модели на брендовите кои може да се најдат ексклузивно во Nomad, како и со разновидната опрема за велосипеди и аутдор активности. Тимот на Nomad верува во квалитетот на производите што ги нуди. Затоа, за првпат во Македонија и регионот Nomad пред продавницата постави патека за пробно возење на велосипеди и тротинети, на која заинтересираните можат веднаш да се уверат во квалитетот и перформансите на производот што сакаат да го купат.

Nomad може да ги најдете и на Фејсбук на нивната официјална фан страница Nomad Mobility, каде ќе ги најдете сите информации кои ви се потребни.

Можеби ќе ве интересира

5 чекори кои секој маж треба да ги направи пред стартот на летото

5 чекори кои секој маж треба да ги направи пред стартот на летото

Здравата храна на Виталиа чекор до вас на плажа

Здравата храна на Виталиа чекор до вас на плажа

Отворен ден: Стани „Сите сити“ волонтер

Отворен ден: Стани „Сите сити“ волонтер

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Саниран дефектот на Виктор Иго

Саниран дефектот на Виктор Иго

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија ja промовираше Анализата за е-трговијата во

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија ja промовираше Анализата за е-трговијата во

Eве каде е нормализирано водоснабдувањето

Eве каде е нормализирано водоснабдувањето

Новата регионална телевизија, Канал Визија, внесува јасен фокус во информирањето на граѓаните

Новата регионална телевизија, Канал Визија, внесува јасен фокус во информирањето на граѓаните