21 Септември, 2019
0.0180

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Објавено во: Македонија 22 Мај, 2019

Го носи името и презимето на најпознатиот македонски бодибилдер Тоше Зафиров па за момент кога кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска ги објави имињата на советниците многумина се збунија за кого станува збор.

Покрај имињата на Александар Димитров, Беса Арифи, Денко Малевски, Мирјана Лазарова-Трајковска, Гоце Карајанов, Билјана Радева, Блерим Кољали, Билјана Мицевска и Катерина Цаневска, се најде и името на Тоше Зафиров.

Станува збор за активист кој доаѓа од невладиниот граѓански сектор. Досега работел како програмски директор на Прогрес Институтот за социјална демократија. Покрај тоа е и маркетинг консултант и член на Друштвото за македонско-шведско пријателство и соработка. Студирал односи со јавност и политички науки на Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“. 

Можеби ќе ве интересира

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Интерактивно дружење во ЗОО Скопје - „Аџибадем Систина“ со низа активности за месецот на мускулни дистрофии

Интерактивно дружење во ЗОО Скопје - „Аџибадем Систина“ со низа активности за месецот на мускулни дистрофии

ФИТР: Презентирана предлог-програмата за“Фонд за млади умови“

ФИТР: Презентирана предлог-програмата за“Фонд за млади умови“

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Јанева повторно на распит пред Русковска

Јанева повторно на распит пред Русковска

Биле прибавени на нелегален начин: Фрчкоска ќе ги спори видео материјалите на Камчев

Биле прибавени на нелегален начин: Фрчкоска ќе ги спори видео материјалите на Камчев

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден