21 Септември, 2018
0.2452
    ALK 8001    -0.04%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     KMB 5174.05    0.15%     MPOL 314    0%     MPT 47001    -1.55%     RZUS 108    0%     STB 1115    0.54%     UNI 2331    0.03%

Нов инцидент со Стевчо Јакимовски

Објавено во: Македонија 22 Март, 2018

Опозиционерот и лидер на ГРОМ, Стевче Јакимовски, е еден од македонските политичари кој досега се нашол во најмногу тензични ситуации, а потврден е и нов инцидент кој вчера се случил во населбата Карпош кај трговскиот центар Лептокарија. 

Наводно Јакимовски бил најпрво испровоциран и потоа вербално нападнат од лица за кои вели дека се членови на СДСМ. Тие започнале расправија со него за познати скопски локали на територија на општина Карпош за кои сметале дека екс градоначалникот сакал да ги уништи иако тој тврдел дека постојано пристигнувале пријави од страна на граѓани, пренесува Република.

Потоа лицата тргнале да го нападнат, но пријателите кои биле заедно со Јакимовски спречиле да дојде до посериозен инцидент. Посчените лица пак, тврдат дека расправијата била само вербална и тоа по претходна провокација токму од Јакимовски.

Поранешниот градоначалник на Карпош вели дека по изборите ова е вкупно трет обид да биде или испровоциран, навреден или нападнат од членови на СДСМ. 

Можеби ќе ве интересира

Специјална комисија ќе гони нарушувања на референдумот

Специјална комисија ќе гони нарушувања на референдумот

(ФОТО) Погледнете го оброкот на Бејли со ајвар и сирење

(ФОТО) Погледнете го оброкот на Бејли со ајвар и сирење

Заев: Жалам што поделеноста во дијаспората е поголема отколку во Македонија за референдумот

Заев: Жалам што поделеноста во дијаспората е поголема отколку во Македонија за референдумот

ПРОГНОЗА: До кога ќе уживаме во топлите денови?

ПРОГНОЗА: До кога ќе уживаме во топлите денови?

Познато е кога Преспанскиот договор ќе се ратификува во грчкиот парламент

Познато е кога Преспанскиот договор ќе се ратификува во грчкиот парламент

Волонтер - гимназијалец од Македонија им дели лекции на постари

Волонтер - гимназијалец од Македонија им дели лекции на постари

По 35 евра казна за дете во возило без седиште: Ќе почне ли полицијата со почести казни

По 35 евра казна за дете во возило без седиште: Ќе почне ли полицијата со почести казни

Најголемиот дел од граѓаните имаат став во врска со референдумот

Најголемиот дел од граѓаните имаат став во врска со референдумот

ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО НИВ: Македонци си го киднапирале бебето во Франција

ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО НИВ: Македонци си го киднапирале бебето во Франција