17 Декември, 2018
0.3254
    ALK 8219.33    0.26%     CEVI 920    -8%     GRNT 794.29    -0.73%     KMB 5049.17    0.5%     MPT 46714.29    0.07%     MTUR 4900    0%     OHB 6500    -0.26%     OKTA 4785    10%     RZIT 25    0%     RZLE 15    -28.57%     STB 1286.11    0.35%     STIL 121    0%     TEL 300    0.14%     TNB 14127.73    -0.37%     TTK 1245    -1.97%     ZPKO 2350    -17.54%

Нов инцидент со Стевчо Јакимовски

Објавено во: Македонија 22 Март, 2018

Опозиционерот и лидер на ГРОМ, Стевче Јакимовски, е еден од македонските политичари кој досега се нашол во најмногу тензични ситуации, а потврден е и нов инцидент кој вчера се случил во населбата Карпош кај трговскиот центар Лептокарија. 

Наводно Јакимовски бил најпрво испровоциран и потоа вербално нападнат од лица за кои вели дека се членови на СДСМ. Тие започнале расправија со него за познати скопски локали на територија на општина Карпош за кои сметале дека екс градоначалникот сакал да ги уништи иако тој тврдел дека постојано пристигнувале пријави од страна на граѓани, пренесува Република.

Потоа лицата тргнале да го нападнат, но пријателите кои биле заедно со Јакимовски спречиле да дојде до посериозен инцидент. Посчените лица пак, тврдат дека расправијата била само вербална и тоа по претходна провокација токму од Јакимовски.

Поранешниот градоначалник на Карпош вели дека по изборите ова е вкупно трет обид да биде или испровоциран, навреден или нападнат од членови на СДСМ. 

Можеби ќе ве интересира

ПАКУВАЈТЕ КУФЕРИТЕ: Земјата на Пабло Ескобар ги укина визите за Македонци

ПАКУВАЈТЕ КУФЕРИТЕ: Земјата на Пабло Ескобар ги укина визите за Македонци

(ВИДЕО) Заев емотивно се прости од сопартиецот Стојаноски

(ВИДЕО) Заев емотивно се прости од сопартиецот Стојаноски

Документацијата на Мијалков не помина во судот

Документацијата на Мијалков не помина во судот

СНЕГОТ ГО „МАЧИ“ СООБРАЌАЈОТ: На овие пратни правци да се внимава

СНЕГОТ ГО „МАЧИ“ СООБРАЌАЈОТ: На овие пратни правци да се внимава

Тројца адвокати му откажаа на Груевски

Тројца адвокати му откажаа на Груевски

Уапсен возачот на превртениот автобус во кој загинаа тројца Македонци

Уапсен возачот на превртениот автобус во кој загинаа тројца Македонци

Трајковски: Ги прегледував синусите во Будимпешта

Трајковски: Ги прегледував синусите во Будимпешта

Дали Таравари го искара Филипче: Од јавно-приватно партнерство, знаеме само за паркинзи

Дали Таравари го искара Филипче: Од јавно-приватно партнерство, знаеме само за паркинзи

(ВИДЕО) „Измеќарот“ Трајковски се врати од Будимпешта, не кажа ништо за Груевски

(ВИДЕО) „Измеќарот“ Трајковски се врати од Будимпешта, не кажа ништо за Груевски